Telefon
WhatsApp
300 derece fırın sıcaklığının önünde oruç tutuyorlar
300 X 250 Reklam Alanı

Salgına rağmen Ramazan ayında yoğun bir mesai harcayan Batman’daki fırıncılar, yaklaşık 300 derecelik sıcağın önünde oruçlu olmalarına rağmen halka ekmek yetiştirmek için gün boyu yoğun bir şekilde çalışıyor.

300 dereceyi bulan fırın sıcağından olumsuz etkilendiklerini ancak buna rağmen oruçlarını tutmaya devam ettiklerini belirten kentteki fırıncılar, özellikle Ramazan ayında zorlu bir imtihandan geçtiklerini söyledi.

Ramazan ayında çok daha fazla mesai harcadıklarını vurgulayan fırıncılar, İLKHA muhabirine, işlerinin zor olmasına rağmen rızıklarını kazanmanın sevincini yaşadıklarını belirtti.

Oruçlu halde 300 derece sıcaklığın önünde ekmek pişirdiklerini söyleyen fırıncı esnafı Kadri Okay, Allah’ın yardımıyla oruçlarını aksatmadıklarını ifade etti.

“Çocuklarımızın rızkı için çalışıyoruz”

Yaklaşık 20 yıldır fırında çalıştığını belirten Okay, “Batman’da fırıncıyım. Ramazan ayı nedeniyle fırınımızı sabah 11.00 gibi açıp gece saat 02.30’a kadar açık bırakıyoruz. Şu anda mayıs ayındayız ve havalar çok sıcak olmasına rağmen Allah’a hamd olsun orucumuzu tutuyoruz. Fırının iç sıcaklığı 300 derece, buranın ise 200 derece civarıdır. Bu sıcağa rağmen Allah’ın yardımıyla orucumuzu tutuyoruz. Allah yardım etmese bu sıcakta kimse oruç tutamaz. Çocuklarımızın rızkı için çalışıyoruz.” diye konuştu.

Kadri Okay

“Oruç tutana Allah yardım ediyor”

Hiçbir iş yapmadıkları halde oruç tutmayanlara şaşırdığını ifade eden Okay, “Evlerinde oturup oruç tutmayanları hem duyuyor hem de görüyoruz. Bu güzel ve bereketli Ramazan ayında oruç tutmayanların oruç tutmalarını tavsiye ediyorum. Çünkü oruç tutmak bir ibadet olduğu gibi sağlık için de çok faydalıdır. Biz bu sıcakta oruç tutuyorsak onlarda rahatlıkla tutabilirler. Bu mübarek Ramazan ayını bir daha görüp görmeyeceğimiz de belli değil. Oruç tutmak çok zor değil. Yeter ki inansınlar, inandıkları zaman Allah yardım ediyor.” dedi.

Süleyman Songur

“Hem orucumuzu tutuyoruz hem de çalışıyoruz”

20 yıldır fırın işinde çalışan bir diğer fırın ustası Süleyman Songur ise şunları söyledi:

“Ramazan ayındayız ve havalar çok sıcak. Buna rağmen çok şükür orucumuzu tutuyoruz. Ekmeklerimizi 300 derece sıcaklıkta pişiriyoruz. Burada ise 200 derece sıcaklık var. Her Ramazan ayında Elhamdülillah hem orucumuzu tutuyoruz hem de çalışıyoruz. Sıcaklardan dolayı zorlanıyoruz ama yine de dayanıyoruz. Bazı insanları görüyoruz, gölge ve serin yerde olmalarına rağmen oruçlarını tutmuyorlar. Biz bu sıcağa rağmen orucumuzu tutuyoruz. Bunun mükâfatını da Allah’tan bekliyoruz.”(İLKHA)

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

eczane

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Diyarbakir Nöbetçi Eczaneler

Diyarbakır/Yenişehir
Gülan Eczanesi
04122285313
DAĞKAPI MEYDANI BOWER HASTANESİ KARŞISI DAĞKAPI CİĞERCİ İBO BİTİŞİĞİ


Diyarbakır/Yenişehir
Güneydoğu Eczanesi
04122282890
LİSE CAD. VALİLİK ARKASI NÜFUS MÜD. YANI GAP APT ALTI NO:38/A


Diyarbakır/Bağlar
Özdeniz Eczanesi
04122337649
CEZAEVİ ALT KÖŞESİ VALİ ÜNAL ERKAN İ.Ö.O SOKAĞI 6 VE 7 NOLU SAĞLIK OCAĞI KARŞISI PERŞEMBE PAZARI CADDESİ


Diyarbakır/Bağlar
Yenı Yasam Eczanesi
04122353131
ÖZEL BAĞLAR HASTANESİ KARŞISI AYDIN KAYA APT. BAĞLAR DÖRTYOL P.T.T. KARŞISI


Diyarbakır/Bağlar
Merkez Eczanesi
04122904511
KADIN DOĞUM HASTANESİ ARKASI BAĞCILAR MAH. YENİHAL 2. CAD. JİYAN 3 SİTESİ ALTI NO:25/A BAĞLAR ROYAL MARKET YANI ESKİ AVEA CAD.


Diyarbakır/Kayapınar
İskan Mafrak Eczanesi
04122513221
GAZİLER KAPLAN CİTYPARK DÜĞÜN SALONU IŞIKLARINDAKİ JİBERİN SOKAĞINDA AKKOYUNLU İLKÖĞRETİM OKULU KARŞISI LEZGİN 4 EVLERİ ALTI


Diyarbakır/Kayapınar
Pilatin Eczanesi
04122570530
DİCLEKENT NASIR USTA KALDİRİM HİZASİNDA. DİCLEKENT GO PETROL İLE OPET PETROL (ESKİ LUKOİL PETROL) ORTASINDA YENİYOL SON DURAK


Diyarbakır/Kayapınar
Talaytepe Eczanesi
04125022519
OTOGAR İLE SANAYİ ARASI YOLDAN İÇERİ GİRİŞTE İKİNCİ KAVŞAKTA SAĞDA. OTOGAR ARKASI 50 METRELİK YOLDA KOMPLEXİA (TEZ-GEL KOM KARŞISINDA )


Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği