Telefon
WhatsApp
Bağlar'da yeni imar yolları ulaşıma açılıyor

Diyarbakır merkez Bağlar ilçesine bağlı Bağcılar Mahallesi'nde kritik öneme sahip 4 noktada 940 metre uzunluğunda yeni yollar tamamlanarak bölgede yaşayan vatandaşların hizmetine sunuldu.

Merkez Bağlar Belediyesi, vatandaşların artan ulaşım alt yapı ihtiyacını karşılamak üzere bölgede hummalı bir çalışma yürütüyor. Birçok bölgede yeni imar yolları açılarak mevcut yollar da yenileniyor.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri 4 ayrı bölgede toplam 940 metre uzunluğunda ve 6 metre genişliğinde yeni imar yolları açarak hizmete hazır hale getirdi. Karanfil 7 Caddesi bölgesinde bulunan 1124'üncü Sokak ile Newroz Caddesi üzerinde yer alan 1156'ncı sokak tamamlanarak ulaşıma açıldı. Millet Bahçesi’ne bağlantı ve geçişi sağlayan bölgede de yine imar yolu yapılarak elverişli hale getirildi.

"Geleceğe güvenle bakan bir şehir inşa ediyoruz"

Bağcılar bölgesinin hızla gelişerek Diyarbakır’ın yeni modern yaşam yüzü haline geldiğinin altını çizen Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, bölgenin belediyecilik hizmetlerinden en azami seviyede yararlanması için yoğun bir çalışma örneği ortaya koyduklarını söyledi.

Beyoğlu, "Birçok ilden daha büyük olan Bağcılar Mahallemiz sadece bölgemizin değil ülkemizin hızlı gelişme gösteren yerleşim yerleri arasında yer alıyor. Diyarbakır’ın modern ve tercih edilen yüzü, yatırımların buraya yapılacak olması bizi mutlu ediyor. Buna bağlı olarak alt yapı ve belediyecilik hizmetlerine olan ihtiyaç da hızla artıyor. İmar yolları açıyoruz, park ve yeşil alanlar yapıyoruz. Geleceğe güvenle bakan modern bir şehir inşa ediyoruz. Öncüsü olduğumuz bu hizmetlerle inşallah hem Bağlar hem Bağcılar yakın gelecekte bölgenin parlayan yıldızı olacaktır." dedi.

Bağlar Belediyesi, ilçenin eski Bağlar bölgesinde çukurların oluştuğu cadde ve sokaklarda meydana gelen görüntü kirliliğini ortadan kaldırmaya devam ediyor. 5 Nisan Mahallesi’nde aralarında Akyol Cami çevresinin de bulunduğu birçok noktada önce alt yapı çalışmaları yapılarak yollar düzeltildi, ardında da parke taşları döşenerek sokak ve kaldırımların çehresi değiştirildi. (İLKHA)

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

eczane

Reklam

Yazarlarımız

Bismil Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği