Telefon
WhatsApp
Batman’da çocuk yoğun bakım yatak sayısı artırıldı

Öncesinde sadece birinci basamak yoğun bakım hastalarına hizmet verilirken bundan böyle üçüncü basamak dahil hayati tehlikesi olan tüm kritik hastalara da hizmet verilebileceği kaydedildi.

Konuya ilişkin yazılı bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu, çocuk yoğun bakım servisinin, çocuk yoğun bakım uzmanı koordinatörlüğünde yaklaşık 6 aydır aktif olarak hizmet verdiğini söyledi.

Çocuk yoğun bakım yatak sayısı 9 iken, yeni düzenleme ve kurulum ile 16 hastaya hizmet verebilecek düzeye getirildiğini anlatan Pamukçu, öncesinde sadece birinci basamak yoğun bakım hastalarına hizmet veriliyorken bundan böyle üçüncü basamak dahil hayati tehlikesi olan tüm kritik hastalara da hizmet verilebileceğini ifade etti.

“Çevre illere de hizmet veriyoruz”

Çocuk Yoğun Bakım Uzmanı Dr. Sinan Yavuz, “Yeni düzenlemelerle birlikte fiziki şartlarımız, yoğun bakım hasta ve personel hizmet alanımız yaklaşık iki kat arttırıldı. İhtiyaç olan cihaz, personel ve tüm medikal destekler kısa bir sürede tamamlandı. 3’üncü basamak sağlık hizmeti vermeye başladığımızdan bu yana hem başka merkezlere sevk oranımızda azalma var hem de çevre illerden hasta alabilecek düzeyde yoğun bakım hizmeti vermekteyiz. Hastalarımıza kısa sürede ve nitelikli sağlık hizmeti vermek bizleri mutlu ediyor.” dedi.(İLKHA)

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

eczane

Reklam

Yazarlarımız

Bismil Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği