Telefon
WhatsApp
Batman’da din görevlilerinden kan bağışı

Din görevlileri ile birlikte Kızılay kan alma aracında kan bağışında bulunan İl Müftü Turgut Erhan, Kızılay'ın salgın nedeniyle kan bağışlarında düşüş meydana geldiği çağrısına kayıtsız kalamadıklarını belirtti.

Erhan, "Özellikle bölgemizde Kızılay'ın kan stoklarının azalması dolayısıyla, Sayın Valimizin de Batman'da çağrısı üzerine bizler de müftülük olarak, din görevlileri olarak şahsım, il müftü yardımcılarımız, Müftülük personelimiz ve Batman'da görev yapan din görevlilerimiz olarak bugün burada kan bağışı çağrısına öncülük ediyoruz. Dünyayı saran bu salgın hastalıkta birbirimize olan bu yardımlaşmamız, dayanışmamız ramazan ayı ile birlikte daha bir anlam kazanmaktadır.” dedi.

İnsana en büyük değer katan ve insanı canlı kılan hususlardan bir tanesinin kan olduğuna işaret eden Müftü Erhan, şöyle dedi:

“Biz bir insanın yaşamına katkıda bulunmak üzere kendimizi vazife ve görevli olarak addediyorsak, hakikaten insanlık vazifemizi yapmış oluruz. Aynı zamanda bir başka insanın yaşamasına vesile kılarak ki bir insanın yaşamasına vesile olmak, bütün insanların yaşamasına vesile olmak gibi kutsal bir vazifeyi ifa etmek gibi bir görevi de yapmış oluyoruz aynı zamanda. Bundan sonra da her akşam arkadaşlarımıza çağrı yaparak, kan vermek üzere peyder pey gelmeye devam edeceğiz. Bu vesileyle tüm sağlıklı vatandaşlarımızı kan vermeye davet ediyorum.”(İLKHA)

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Bismil Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği