Telefon
WhatsApp
Batman Üniversitesinden Sağlık İl Müdürlüğüne PCR test cihazı

Batman Üniversitesi ve Batman İl Sağlık Müdürlüğü arasında imzalanan iş birliği protokolü ile Batman Üniversitesi Merkezi Araştırma Laboratuvarı’nda bulunan yeni nesil PCR test cihazı, Batman İl Sağlık Müdürlüğüne verildi.

Covid-19 küresel salgınının başladığı ilk günlerde kendi laboratuvarlarında ürettiği 2 ton sıvı sabunu Sağlık İl Müdürlüğü’ne gönderen Batman Üniversitesi şimdi de yeni nesil PCR test cihazını Sağlık il müdürlüğüne göndererek Covid-19 ile mücadeleye tam destek veriyor.

“PCR cihazı Covid-19 testlerinin daha hızlı sonuçlanmasına katkı sağlayacak”

Covid-19 ile mücadelede Batman Üniversitesi olarak ellerinden gelen tüm gayreti gösterdiklerini ifade eden Batman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Rohat Cebe, “Batman İl Sağlık Müdürlüğü ile Üniversitemiz arasında imzalanan iş birliği protokolü çerçevesinde Merkezi Araştırma Laboratuvarında kullanılan yeni nesil PCR test cihazını il müdürlüğümüze gönderdik. PCR cihazı Covid-19 testlerinin daha hızlı sonuçlanmasına katkı sağlayacak, böylece virüs ile mücadelede daha erken tedbirlerin alınmasına katkıda bulunacak” dedi.  

“Her türlü desteği paylaşmaya devam ediyoruz”

Batman Üniversitesinin geçtiğimiz yıl kendi laboratuvarlarında ürettiği 2 tona yakın sıvı sabunu, sağlık tesislerinde hijyen amaçlı kullanılması için Sağlık İl Müdürlüğüne gönderdiğini ifade eden Rektör Yardımcısı Cebe, “Covid-19 ile mücadelede kapsamında üniversite olarak elimizden gelen her türlü desteği paylaşmaya devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı. (İLKHA)

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

eczane

Reklam

Yazarlarımız

Bismil Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği