Telefon
WhatsApp
Bir milyonuncu TOKİ konutunun anahtar teslimi yapıldı

Ankara Sincan Saraycık TOKİ Konutlarındaki törende bir konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kocaeli'nden Konya'ya, Burdur'dan Kars'a, Denizli'den Diyarbakır'a ve Giresun'a kadar Türkiye'nin dört bir yanında inşası tamamlanan projelerin resmî açılışını yaptıklarını söyledi.

Kentsel dönüşümden tarım köye, sosyal konutlardan deprem dönüşümü ve afet konutlarına kadar pek çok eseri hizmete açtıklarını belirten Erdoğan "Türkiye’nin en büyük konut hamlesinin bir milyonuncu konutunun anahtarını da bu vesileyle teslim etmekten büyük memnuniyet duyuyorum. Bu kardeşimizle birlikte TOKİ projelerinden konut sahibi olan tüm vatandaşlarımızın huzurla, güvenle, ağız tadıyla, esenlikle evlerinde oturmalarını temenni ediyorum." dedi.

Turgut Özal’ın kurduğu TOKİ'yi yeniden yapılandırarak, Türkiye'nin konut ve kamu binası üretim merkezi hâline getirdiklerini vurgulayan Erdoğan, "Türkiye'de 1964-1979 yılları arasında 250 bin binada 878 bin konut, 1980-2002 yılları arasında bir milyon 65 bin binada 4 milyon konut, 2003’ten 2019’a kadar ise bir milyon 173 bin binada 11 milyon 320 bin konut üretildi. Yapılarda her şehrin kendi dokusunu öne çıkarttık. Sosyal belediyecilikle, belediyelerin görev alanını genişlettik. Erişilemeyen, hizmet götürülmeyen hiçbir kesim bırakmadık, bırakmayacağız. Sadece başını sokacak bir çatı, kesintisiz su, elektrik, yol arayan milletimizi en ileri şehircilik hizmetlerine kavuşturduk." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı konuşmanın ardından yapımı tamamlanan TOKİ'lerin bulunduğu şehirler canlı olarak bağlanarak kurdele kesim töreniyle açılışları gerçekleştirdi. (İLKHA)

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Bismil Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği