Telefon
WhatsApp
Bismil’de Eğlence Çocukların Ayağına Gidiyor

Bismil Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü tarafından Bismilli çocukların yüzü gülsün diye başlatılan “Köyümde Şenlik Var” etkinlikleri Ambar Mahallesi’nde yoğun bir ilgiyle başladı. Ambar İlkokulu bahçesinde gerçekleşen etkinliğe aileler ve çocuklar büyük bir ilgi gösterirken hafta da 2 gün farklı mahallede etkinlikler çocukların ayağına gidecek.

“Çocukların Yüzü Güldü”
Bismil Belediyesi tarafından her mahalleye eşit hizmet anlayışıyla başlatılan etkinlikte Sinema gösterisi, Müzik Şöleni, Oyun Parkurları, şarkılar ve eğlenceli aktivitelerle çocuklar doyasıya eğlendiler. Oldukça yoğun ilginin olduğu “Köyümde Şenlik Var” etkinliğinin sırasıyla bütün mahallelerde gerçekleşeceği belirtilirken aileler de çocukların çok güzel vakit geçirdiğini ifade ederek Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Hamza Türkmen’e teşekkür ettiler.

Başkan Türkmen” Çocuklarımız Her Şeyden Önemli”
Çocukların yüzünde bir tebessüm oluşturmayı ve eğlenceyi mahallelerde çocukların ayağına götürmeyi amaçladıklarını ifade eden Başkan Türkmen, “Koronavirüs sürecinde hepimiz çok etkilendik ama en çok çocuklarımız sıkıldı. Uzun bir süre evlerinde kaldılar. Biz de çocuklarımızın yüzü gülsün diye her mahallede çocuklarımıza yönelik etkinlik düzenledik. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı önemsiyoruz. Onlar her şeyden önemli. Yüzlerindeki bir gülümseme her şeye bedel. “Köyümdede Şenlik Var” etkinliği ile hem geçmişimiz olan orta oyunlarını yaşatmak hem de geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza aşılamak istedik” diye konuştu.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Bismil Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği