Telefon
WhatsApp
Bismil Umut Kervanı İhtiyaç Sahibi Ailelere Yardım Eli

Türkiye genelinde faaliyet gösteren zengin ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü vazifesini gören Umut Kervanı, Bismil'de tespit ettiği onlarca aileye Kurban bayramı öncesi gıda yardımda bulundu.
Yaptıkları yardım çalışmalarıyla ilgili açıklama yapan Umut Kervanı Bismil  Temsilcisi Mehmet Akdoğan , "Bir hurma ile dahi olsa kendinizi cehennem ateşinden koruyunuz" Hadis-i Şerifini hatırlatarak, yapılan yardım çalışmalarında Kur'an ve sünneti referans aldıklarını söyledi.
 
 "Veren el alan elden üstündür." Hadis-i Şerifini hatırlatan Akdoğan, "Hadisler bizim için prensiplerdir. Bizlerde bu prensipler çerçevesinde ihtiyaç sahibi kardeşlerimize yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu yardımlar sadece bizimle olabilecek bir durum değildir. Bu nedenle zengin kardeşlerimizin de bize yardım etmesi gerekiyor. Umut Kervanı Bismil olarak, bizlerde köprü vazifesi görüp gelen yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya çalışacağız inşallah. Sizin aracılığınızla zengin kardeşlerimize çağrımız; infaklarınız ve zekâtlarınız bize ulaştırın ki bizlerde muhtaç ailelere yetiştirelim." dedi.
İhtiyaç sahibi önceden tespit ettiklerini söyleyen Akdoğan, "Umut Kervanı Bismil temsilciliği olarak ilk önce bizim tespit komisyonumuz vardır. Bu komisyonumuz vatandaşlarımız tarafından bize bildirilen aileleri tespit ediyor. Eğer gerçekten ihtiyaç sahibi ise bizlerde gücümüz nispetinde yardım ediyoruz. Bu ay içerisinde de zengin kardeşlerimizin vesilesiyle onlarca aileye gıda yardımında bulunduk. İnşallah imkânlarımız dâhilinde tekrar yardımlarımız devam edecektir. Çünkü bu muhtaç aileler bize birer Allah'ın emanetidir." ifadelerini kullandı.
 
Öte yandan yardım alan ihtiyaç sahibi ailelerde Umut Kervanı yetkililerine teşekkür ederek, katkısı olanlara hayır dualarda bulundular.
 

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Bismil Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği