Telefon
WhatsApp
BÜ Rektörü Demir: Batman Üniversitesinin gelişimi için çalışmalarımıza devam ediyoruz

Bölgesinin ve Batman Üniversitesinin ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran ve sağlık konusunda önemli bir eksikliği giderecek olan Diş Hekimliği Fakültesinin, Cumhurbaşkanlığının 30 Nisan 2021 tarihli ve 3940 sayılı kararı gereğince Batman Üniversitesine kurulması kararı onaylandı.

"Batman Üniversitesinin gelişimi için çalışmalarımıza devam ediyoruz"

Batman Üniversitesinin akademik birimlerinin daha iyi bir gelişim sağlaması için yoğun çalışmalar yaptıklarını belirten Rektör Demir, Diş Hekimliği Fakültesinin kuruluşu için başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

Kaliteli ve alanında uzman akademisyenlerle geleceğin sağlıkçılarını yetiştirmeye ve öğrencilerinin gelişimine katkı sunmayı amaçladıklarını belirten Rektör Demir, sözlerine şu şekilde devam etti:

Göreve geldiğimiz günden bu yana Batman Üniversitesinin gelişimi için ikili görüşmelerimizi yoğun bir şekilde gerçekleştirdik. Bugün bu kararın onaylanmış olması bizleri çok memnun etmektedir. Amacımız bölgenin ve üniversitemizin ihtiyaçlarına cevap verebilmek. Diş Hekimliği Fakültemiz, üniversitemizin prestij fakültelerinden biri olarak hizmet vereceği için çok mutluyuz.

"Modern eğitimle geleceğin diş hekimlerini yetiştireceğiz"

Kaliteli eğitim anlayışıyla Batman Üniversitesinin bölgesinde marka bir üniversite olması için çalışmalarına hız kesmeden devam eden Rektör Demir, modern eğitimi bilimle birleştirerek üniversitemizde geleceğin diş hekimlerini yetiştirmeye hazırlandıklarını söyledi.

Sürekli gelişimin ışığında önemli değişimlere imza atmak istediklerini belirten Demir, Batman Üniversitesinin bölgesinde tercih edilirliği yüksek bir üniversite olması için yeni fakültelerin kurulması ve bölümlerin açılması için çalışmaların hızla devam ettiğini kaydetti.

Demir, "Akademik gelişmenin önemli olduğu üniversitede öğrencilerin kaliteli ve nitelikli bir eğitim alarak geleceğe yönelik hedeflerini gerçekleştirmeleri için tüm yenilikler takip edilirken öğrencilerin mesleki yeterlilikleri de göz önünde bulunduruluyor." diye ekledi.

"Önemli Stratejiler Geliştiriyoruz"

İnsana değer veren ve insanı merkeze alan bir anlayışla görevlerini sürdürdüklerini anlatan Demir, sağlık yatırımlarının ve sağlığa yönelik faaliyetlerin hayata geçmesi için farklı çalışmalar da yürüttüklerini söyledi.

Rektör Demir, "Bu çalışmalar ilk gündem maddemizdi. Bugün hayalini kurduğumuz ve şehrimizin ihtiyaçları doğrultusunda gerçekleşen Diş Hekimliği Fakültesinin kuruluşu ile üniversite-şehir bütünleşmesi adına da önemli bir sorumluluğumuzu yerine getirmiş bulunmaktayız. Üniversitemiz, kalite ve uluslararasılaşma yönünde önemli stratejiler geliştiriyor ve bunları en kısa sürede hayata geçireceğiz. Bu stratejilerin de bizleri yükseköğretim kuruluşları içinde önemli bir konuma getireceğine inanıyoruz. Diş Hekimliği Fakültesi de önemli bir hedefimizdi ve bugün bu hedefimizin gerçekleşmiş olmasından dolayı çok gururluyuz. Bu vesileyle Diş Hekimliği Fakültemiz, ülkemize, bölgemize, şehrimize ve üniversitemize hayırlı olsun." diye konuştu. (İLKHA)

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Bismil Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği