Telefon
WhatsApp
Cami imamının hat sanatı büyük beğeni topladı

1-7 Ekim Cami ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla Van Kalesi'nin arka tarafında bulunan Hüsrev Paşa Camii'nin avlusunda emekli müftü ve imam hatiplere yönelik kahvaltı programı düzenlendi.

Kahvaltının ardından Hüsrev Paşa Camii İmam Hatibi Hattat Ahmet Hüsrev Koyuncu'nun hat eserleri sergilendi.

Sergiyi 1-7 Ekim Cami ve din Görevlileri Haftası dolayısıyla açtıklarını ifade eden Koyuncu, yerel olarak birçok yerde sergi açtığını, il dışında ve ulusal sergilere de katıldığını dile getirdi.

Koyuncu, "Bugünkü sergimizi özellikle din görevlileri haftası dolayısıyla ve birçok alim yetiştiren emekli hocalarımızın görmesi için açtık. Yaklaşık 30 eserimizi burada sergiliyoruz. Çalışmalarımız tamamıyla orijinal çalışmalardır. Nesih'ten başlayıp Celi Sülüse kadar çalışmalarımız sergilenmektedir." dedi.

Yaklaşık 40 yıldır hat sanatı ile uğraştığını ifade eden Koyuncu, çocuk yaşlardan itibaren medreselerde eğitim görürken hat sanatı ile uğraştığını belirterek, o tarihten bugüne kadar bu sanatı devam ettirdiğini söyledi.

Birçok öğrenci yetiştirdiğini dile getiren Koyuncu, "İcazet almış ve alacak durumda olan öğrencilerimiz var. Akademisyenler, öğretmenler, Kur'an kursu hocaları ve üniversite hocaları var. Her kesimden öğrencilerimiz var. Bazen burada bazen de il merkezinde bulunan atölyemizde eğitimlerimizi sürdürüyoruz." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

eczane

Reklam

Yazarlarımız

Bismil Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği