Telefon
WhatsApp
Cenazeler karıştı: Kimin nereye defnedildiği bilinmiyor

İstanbul'un Küçükçekmece ilçesinde yaşayan Siirtli Gurbet Dadan, bir gün önce böbrek yetmezliği tedavisi gördüğü hastanede vefat etti.

Cenazesi Küçükçekmece'de bulunan gasilhaneden alınarak 4 merhumla birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait cenaze aracıyla Siirt'te defnedilmek üzere yola çıkarıldı.

Cenazeler yolda karıştırıldı

Cenazeyi teslim almak için Siirt'te bekleyen merhume Dadan'ın oğlu ve yakınları cenaze aracından indirilen tabutu açtıklarında mevtanın kendilerine ait olmadığını, başka bir mevtayla karıştırıldığını öğrenince büyük bir şok yaşadı.

Aslında kendisi dâhil bütün akrabalarının Diyarbakır'da ikamet ettiğini ancak vasiyeti gereği annesini Siirt'te defnetmek için getirdiklerini söyleyen Ercan Dadan, tepkisini şu şekilde dile getirdi:

Gurbet Dadan

Dadan, "Annemi ben kendim aldım hastaneden Küçükçekmece Mezarlıklar Müdürlüğüne götürdüm ve dayımla birlikte cenaze işlemlerinin yapılmasını bekledik. Yakındıktan sonra aldık cenaze aracına bindirdik. İsminin resmini çektik, ağabeyim geldi ona teslim ettim, bende evrakları alıp Siirt'e yola çıktım. Cenazeleri yolda karıştırmışlar, geceleyin indir alın size cenaze demişler. İnsan indirirken isimlere bakmaz mı? Ben kendi elimle annemi cenaze aracına koydum, 5 mevtayı cenaze aracına koyup karıştırarak getirmişler. Bir cenazeye sahip çıkamadılar. Şimdi diğer illere gidip teker teker bakacaklar hangisine yanlış vermişler. 3 erkek 2 kadın mevta var bunları göremiyor musun?" diyerek tepkisini dile getirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait cenaze aracında görevli olan personeller yaptıkları yanlışı düzeltmek için teslim ettikleri mevtaları incelemek üzere Siirt'ten ayrıldı. (İLKHA)

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Bismil Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği