Telefon
WhatsApp
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma namazını Diyarbakır Kurşunlu Camii'nde kıldı
300 X 250 Reklam Alanı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurşunlu Camii'nde kıldığı Cuma namazının ardından, "Bugün, gazi camimizde cuma namazını kılmanın bahtiyarlığı içerisindeyiz." açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapımı tamamlanan projelerin açılış töreni için geldiği Diyarbakır'da Cuma namazını, HDP/PKK'nin çukur siyasetinde tahrip olan, ardından restorasyonu gerçekleştirilen ibadetle yeniden açılan tarihi Kurşunlu Camii'nde kıldı.

"Gazi camimizde Cuma namazını kılmanın bahtiyarlığı içerisindeyiz"

Erdoğan, Cuma namazının ardından çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin Kurşunlu Camii'nin yeniden ibadete açılmasına yönelik neler hissettiğini sorması üzerine Erdoğan, "Bugün, gazi mescidimizde, gazi camimizde Cuma namazını kılmanın bahtiyarlığı içerisindeyiz. PKK terör örgütü bu mescidimizi bu camimizi kurşunlamış ve burayı bir harabe haline getirmişti. Kurşunlu Camii tarihi itibariyle gerçekten bu şehrimizin, bu beldemizin adeta bir tacıydı. Şimdi ise uzun bir aradan sonra burada tekrar bir Cuma namazı kılmanın bahtiyarlığı içerisindeyiz." dedi.

Erdoğan, "Tabi bu bölge malum şu an itibariyle aynı zamanda bir sur içi olarak güzellikleri görüyorsunuz. Bir taraftan surlar yeniden inşa  ediliyor, öbür taraftan sur içinde konutlarımız yerel mimariyle inşa ediliyor. Bir an önce bunlar bitirilip inşallah sahiplerine teslim edilecek. Ve bir başka Diyarbakır inşa ediyoruz. Çok çok güzelleştirilmiş bir Diyarbakır inşa ediyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın burada önemli bir gayreti var ve kısa zamanda da bunları bitirip sahiplerine teslim edeceğiz." diye konuştu.

Diyarbakır'daki aşılamada bu isteksizliği de ne yapıp yapıp gidereceğiz

Erdoğan, bir gazetecinin Diyarbakır'daki Covid-19 aşılama oranlarının düşük olduğunu hatırlaması üzerine şu yanıtı verdi:

Şu anda aşılamada 58 milyonu aşmış vaziyetteyiz.  Aşıda ayrıca yaş gruplarına göre kademe getiriyoruz. BioNTech ve Sinovac'tan gelen bir miktar aşı var. Bunlarla beraber en yakın zamanda  Uğur bey ve eşi misafirlerimiz olacaklar. Böylece BioNTech'te çok daha seri bir adım atma fırsatını da yakalayacağız.

Tabi şu anda Diyarbakır'daki aşılamada bu isteksizliği de ne yapıp yapıp gidereceğiz. Vatandaşlarımızı aşı olma noktasında aynen batı illerinde nasıl oluyorsa ben Diyarbakır'da da aşılamanın süratle olacağına inanıyorum. Çünkü ne kadar aşıyı buralarda teşvik edersek ne kadar aşı olayını rağbetle kabullenirsek buralarda da tabi Covid olayı daha da azalacaktır, daha da düşecektir. Şu an oran itibariyle Diyarbakır'da biraz sıkıntımız var. Ama biz bunu aşacağımıza inanıyorum. Çünkü Orta Anadolu, Batı'da oran gayet olumlu istikamette gelişiyor. Dolayısıyla Diyarbakır'ımızda da bu oranı süratle aşağı çekeceğiz.

Kurban Bayramı tatili

Erdoğan, Kurban Bayramı tatilin kaç gün olacağı yönündeki bir soruya , "Şu anda onunla ilgili arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyor. En uygun şekilde tatil süreci 10 ile 9 gün arasında dolaşıyor. Ama bunu en azından millete seslenişte halkıma duyuracağım." yanıtını verdi.

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sisteminin 3'üncü yıldönümüne ilişkin bir soruya, "Cumhurbaşkanlığı Sisteminin 3'üncü yılında her geçen gün daha iyiye giden bir süreci yaşıyoruz. Zira attığımız adımlarda, aldığımız kararlarda Cumhurbaşkanlığı Sistemi süreci bizim hızımızı arttırıyor. Dolayısıyla da bu sistem ülkemiz için çok çok hayırlı olmuştur, çok çok faydalı olmuştur. Zira karar mekanizmaları çok daha seri çalışıyor, çok daha rahat adım atıyor, kararlarını bu şekilde alabiliyor. Onun için böyle bir sistemi dünyanın en gelişmiş ülkelerinde de gördüğümüz gibi Türkiye de bu sistemi yakalamakla hamdolsun çok daha verimli neticeler almaya başlamıştır." yanıtı verdi.

Kabil Havaalanının güvenliği

Bir gazetecinin, Türkiye ile ABD arasında Kabil'deki Hamid Karzai Havalimanı'nın işletilmesine yönelik görüşmelerin son durumunu sorması üzerine Erdoğan, "Dün, Savunma Bakanımız, ABD Savunma Bakanıyla da görüşmesini yaptı. Bu konuyla ilgili olarak da biz şu anda ABD'yle bunun yanında NATO'yla bu görüşmeleri yapmak suretiyle Türkiye'nin Hamid Karzai'deki görev alanı ne olacak, burada neleri kabulleniyoruz, neleri kabullenmiyoruz, bunların kararlarını aldık. NATO müzakerelerinde de Sayın Biden ile şahsım gerek birebir görüşmemizde bunları konuştuk, gerekse de heyetler arası görüşmelerde bunları görüştük, konuştuk ve en ideal şekliyle Afganistan'daki bu adımı inşallah atmış olacağız." dedi. (İLKHA)

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

eczane

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Diyarbakir Nöbetçi Eczaneler

Diyarbakır/Yenişehir
Gülan Eczanesi
04122285313
DAĞKAPI MEYDANI BOWER HASTANESİ KARŞISI DAĞKAPI CİĞERCİ İBO BİTİŞİĞİ


Diyarbakır/Yenişehir
Güneydoğu Eczanesi
04122282890
LİSE CAD. VALİLİK ARKASI NÜFUS MÜD. YANI GAP APT ALTI NO:38/A


Diyarbakır/Bağlar
Özdeniz Eczanesi
04122337649
CEZAEVİ ALT KÖŞESİ VALİ ÜNAL ERKAN İ.Ö.O SOKAĞI 6 VE 7 NOLU SAĞLIK OCAĞI KARŞISI PERŞEMBE PAZARI CADDESİ


Diyarbakır/Bağlar
Yenı Yasam Eczanesi
04122353131
ÖZEL BAĞLAR HASTANESİ KARŞISI AYDIN KAYA APT. BAĞLAR DÖRTYOL P.T.T. KARŞISI


Diyarbakır/Bağlar
Merkez Eczanesi
04122904511
KADIN DOĞUM HASTANESİ ARKASI BAĞCILAR MAH. YENİHAL 2. CAD. JİYAN 3 SİTESİ ALTI NO:25/A BAĞLAR ROYAL MARKET YANI ESKİ AVEA CAD.


Diyarbakır/Kayapınar
İskan Mafrak Eczanesi
04122513221
GAZİLER KAPLAN CİTYPARK DÜĞÜN SALONU IŞIKLARINDAKİ JİBERİN SOKAĞINDA AKKOYUNLU İLKÖĞRETİM OKULU KARŞISI LEZGİN 4 EVLERİ ALTI


Diyarbakır/Kayapınar
Pilatin Eczanesi
04122570530
DİCLEKENT NASIR USTA KALDİRİM HİZASİNDA. DİCLEKENT GO PETROL İLE OPET PETROL (ESKİ LUKOİL PETROL) ORTASINDA YENİYOL SON DURAK


Diyarbakır/Kayapınar
Talaytepe Eczanesi
04125022519
OTOGAR İLE SANAYİ ARASI YOLDAN İÇERİ GİRİŞTE İKİNCİ KAVŞAKTA SAĞDA. OTOGAR ARKASI 50 METRELİK YOLDA KOMPLEXİA (TEZ-GEL KOM KARŞISINDA )


Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği