Telefon
WhatsApp
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Diyarbakır Cezaevi kültür merkezine dönüşecek
300 X 250 Reklam Alanı

Diyarbakır'da yapımı tamamlanan projelerin açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, PKK tarafından yıllarca bölgede yapılan katliamlar, çözüm süreci, 6-8 ekim olaylarında katledilen Şehid Yasin Börü'nün faillerinin yakalanması, CHP-HDP işbirliği ve şehir ilçesinde kalmış yapılan zulüm ve işkencelerle anılan Diyarbakır Cezaevinin kültür merkezine dönüştürülmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

PKK tarafından yürütülen algı operasyonlarının yanı sıra bölgedeki belediye finansmanlarının hizmet dışı kullanıldığını belirten Erdoğan, "KCK, PKK, PYD'siyle benim Kürt kardeşlerimin kanını, iliğini sömüren bu halkın başına gelmiş en büyük musibettir. Son 40 yılda öldürdükleri, dağa çıkardıkları, hayatını kararttıkları 50 bin Kürt kardeşimin kanına giren bunlar değil mi?" dedi.

HDP'li milletvekilleri, belediye başkanları, teşkilat yöneticilerine atıfta bulunan Erdoğan, "Hangi demokraside altyapı, üstyapı hizmetleri için merkezin verdiği araçlar hendek, çukur kazmak için kullanılır. Hangi demokraside devletin yatırım için gönderdiği ödenekler yollara mayın için kullanılır?" ifadelerini kullandı.

Diyarbakır Cezaevi kültür merkezine dönüşecek

Bölge halkının hafızalarına zulüm merkezi olarak kazınan Diyarbakır Cezaevi'nin durumuna da değinen Erdoğan, "Diyarbakır Cezaevi'ni boşaltıyor ve kültür merkezi olarak sizlerin hizmetine sunuyoruz. Diyarbakır'ın hafızasındaki bir kötü anıyı ortadan kaldırmış oluyoruz. Şehrimize hayırlı olsun." şeklinde konuştu.

Kobane'de PKK tarafından yapılan zulümlere vurgu yapan Erdoğan, "Bu istismarcılar sürekli Kobani dedikleri yere gidin, bakalım Kürt kardeşlerimize neler çektiriyorlar? Çocukları silah altına alıp 13 yaşındaki Kürt kızlarımızı dağa kaçıranlar bunlar değil mi? Bunlar hangi namustan bahsediyorlar?" diye belirtti.

"Çözüm sürecini sonlandıran biz olmadık"

Çözüm sürecini provoke edildiğinin altını çizen Erdoğan, "Yeter ki anneler ağlamasın, akan kan dursun dedik. Samimiyetle başlattığımız bir süreci provoke ettiler, zehirledir. Unutmayın bunlar Kürt düşmanı, insanlık düşmanı, coğrafyamızın ve medeniyetin düşmanıdır. 1940'lı yıllardaki CHP zihniyetinin günümüzdeki versiyonudur. Çözüm sürecini biz başlattık ama sonlandıran biz olmadık. Bunların gizli gündemleri, art niyetleri sonlandırdı. Hiçbir zaman meşru hukuk düzeninde siyaset yapmayı düşünmediler." ifadelerini kullandı.

CHP-HDP ilişkisi

CHP-HDP ilişkisine de değinen Erdoğan, "'Bizim PKK ile ilişkimiz yok' diyorlar. Bunların işi gücü yalan. Yanındaki ortağı CHP, onun da işi gücü yalan. Yalandan mağduriyet, dışlanmışlık edebiyatı yapıyorlar. Ankara, İstanbul, Edirne, Trabzon belediyesi hangi haklara sahipse hepsi bunlara da tanındı. Anneler için samimiyetle başlattık, istismar edip yıktılar. Dün akan kanı sürdürmek için çözüm sürecini baltalayanlar şimdi CHP ile işbirliği yapıyorlar. " dedi.

Yasin Börü katliamına vurgu yapan Erdoğan, "Seçimlerde 'seni başkan yaptırmayacağız' diye ortalığı inletenlerin Yasin Börü'nün kanının hesabını verdiklerini gördünüz mü, duydunuz mu? Tüm bu hıncın tek sebebi, aynı günlerde katledilen diğerleri gibi Yasin'in kendilerinden olmamasıdır. Bu zulme ortak olan herkes bu dünyada, öteki dünyada cezası mutlaka çekilecektir." ifadelerini kullandı. (İLKHA) 

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

eczane

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Diyarbakir Nöbetçi Eczaneler

Diyarbakır/Yenişehir
A Plus Eczanesi
04125025532
YENİŞEHİR MAH. LİSE 4. SOK.( DİYARBAKIR BAROSU YANI ADLİYE KARŞI SOKAĞI) İPSAN 7 APT. ALTI NO:14/B1


Diyarbakır/Sur
Nehir Eczanesi
04122261701
ŞEHİTLİK CAD. ŞEHİRLİK DÖRTYOL ÖZGÜL SİTESİ ALTI A/BLOK


Diyarbakır/Bağlar
Pınar Eczanesi
04122341155
C.EVİ ALT KÖŞE VALİ ÜNAL ERKAN İ.Ö.O SOKAĞI 6-7 NOLU SAĞLIK OCAĞI YANI(PERŞEMBE PAZARI SOKAĞI)


Diyarbakır/Bağlar
Çuhadar Eczanesi
04122344948
HATBOYU CAD. ORYIL PETROL YANI BEKTAŞ 1 APT. NO:5


Diyarbakır/Bağlar
Arzu Eczanesi
04125027071 05525027371
Araç Muayene istasyonu(TUVTURK) karşısı yoldan devam edince ilk kavşakta sağda (Hamravat ve Gökkuşağı Villaları arası) Meramların önü Esma Ana konutları altı


Diyarbakır/Kayapınar
Selamet Eczanesi
04122380807
SEYRANTEPE ŞANLIURFA YOLI 1.KM HUZUREVLERİ MAH. 3. SOKAK 13/A GENESİS HOSPİTAL ARKASI ACİL KARŞISI


Diyarbakır/Kayapınar
Kayapınar Eczanesi
04122570919
DİCLEKENT MAH. AVA DÜĞÜN SALONUNUN ARKASINDAKİ BEDİÜZZAMAN CAMİ ARKASI 265. SOK. NO:16/A ÇEYSA 6 SİTESİ ALTI


Diyarbakır/Kayapınar
Gaziler Eczanesi
04122522123
GAZİLER ÇEŞME DURAĞI KARŞISI


Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği