Telefon
WhatsApp
Diyanet-Sen Batman Şube Başkanı Cihan: Manevi değerlerimize saldırılar kabul edilemez

Yapılan mesnetsiz karalamalara karşı Diyanet-Sen Batman şubesi olarak; Diyanet İşleri Başkanlığının makamına ve Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın yanında olduklarını açıkladı.

Diyanet-Sen Şube Başkanı Cihan yaptığı yazılı açıklamasında, “Son zamanlarda Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş üzerinden dindarlara ve Diyanet İşleri Başkanlığı’na saldırıların arttığını görüyoruz. Bir parti başkanının, partisinin olağan genel kurulunda, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ın şahsında manevi değerlerimize saldırmasını kınıyorum.” dedi.

Cihan, “Diyanet İşleri Başkanlığı, ülkemize ve ümmet coğrafyasına hizmet eden, mazlumların çaresizlerin imdadına yetişen, iman ve hakikat ölçülerini her alanda ve herkese hatırlatmaya çalışan güzide bir kurumumuzdur. Bu güzide kurumumuza ve onun başkanına karşı saldırı dilini kullananları, iyi niyetten yoksun, ön yargılı insanlar olarak niteliyoruz. Diyanet İşleri Başkanlığı’nı itibarsızlaştırmayı bir yöntem olarak kullanmak hiçbir akıl ve vicdan tarafından kabul edilemez.” ifadelerini kullandı.

"Ülkesi adına anlatacak projesi olmayanların gündeme gelmek için konuşmalarında  Diyanet İşleri Başkanımızı hakaretlerle ağzına almasını manidar buluyoruz" diyen Cihan, bu tür ucuz oyunlara milletin prim vermeyeceğini söyledi.

Cihan, “Ülkemizin ve İslam dünyasının ihtiyaç duyduğu, birlik, beraberlik ve kardeşliğin geliştirilmesinde, Diyanet İşleri Başkanlığımızın  büyük fonksiyonu bulunuyor. Diyanet İşleri Başkanlığımız, İslam dünyasının içinde bulunduğu sorunların giderilmesinde, toparlanmasında, sadece ülkemizde değil, dünyada da çok önemli görevler yürütüyor.” dedi.

“Şer için konuşanlar günden güne çoğalıyor”

Diyanet İşleri Başkanlığı’na ‘çamur at izi kalsın’ diyenlerin çoğaldığını ifade eden Cihan, “Şer için konuşanların günden güne arttığı bu günlerde bilgi sahibi olmadan fikir üretenlere inat dünyanın en ücra yerlerine Türkiye’nin nişanesini taşıyan Dyanetimizin de onun değerli başkanının da yanındayız. Her seferinde  Diyaneti ve onun başkanını karalamak ve hakaret etmek için fırsat kollayanları bu millet gayet iyi biliyor. Bu millet ile yol almak isteyenlerin, ilk önce bu milletin vicdanından ayrı düşmemeyi öğrenmelerini tavsiye ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Cihan, “Diyanet İşleri Başkanlığı’na ve onun başkanına yönelik yıpratma ve itibarsızlaştırma kampanyasını milletimiz görüyor, yapılan saldırılar karşısında diyanet alanında etkili ve yetkili sendika  Diyanet-Sen Batman şubesi olarak; Diyanetimizin de onun değerli başkanının da yanında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz.” açıklamasında bulundu. (İLKHA)

 

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

eczane

Reklam

Yazarlarımız

Bismil Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği