Telefon
WhatsApp
Diyarbakır'da yol kenarlarında alkol tüketimi tepkilere rağmen sürüyor

Diyarbakır'ın merkez ilçelerindeki bazı güzergahlar, özellikle akşamın ilerleyen saatlerinde alkol kullananların mekanı haline gelmiş durumda.

Bu güzergahların başında Diyarbakır Stadyumu çevresi geliyor. Stadyum yolundan Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesine giden güzergahta oluşan araç kuyrukları dikkat çekiyor.

Özellikle hafta sonlarında araçlarını yol kenarına park eden bazı sürücüler, kaldırımları adeta meyhaneye çevirerek alkol tüketiyor, yüksek sesle müzik dinliyor, kimi zaman da kadınlı erkekli eğleniyor. İddialara göre, bazı sürücüler de fuhuş yapan kadınları getirip ahlaksız davranışlarda bulunuyor.

Bir diğer iddia da alkoliklerin yol güzergahını mesken tutmasını fırsat bilen ve bölgede kümelenen içki satıcılarının, aralarında çocukların da olduğu kimi şahısları göndererek içkilerini pazarladığı yönünde.

Tüm bunlar, çevre binalarda oturanlar başta olmak üzere söz konusu güzergahı kullanan diğer sürücülerin büyük tepkisini çekiyor ancak şahısların alkolün etkisiyle saldırmasından ve olay çıkarmasından çekiniyor.

İsmini vermek istemeyen bazı duyarlı vatandaşlar, yol kenarında rahat bir şekilde alkol tüketenlere ses çıkarılmadığı için bu durumun yıllardır sürdüğüne dikkat çekti.

Gerekli denetim ve yaptırımların yapılması için yetkililere çağrıda bulunan vatandaşlar, bu görüntülerin şehirleri için büyük bir ayıp olduğunu ifade etti. (İLKHA)

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Bismil Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği