Telefon
WhatsApp
Diyarbakır Umut Kervanı kurban eti dağıtım çalışmalarını sürdürüyor
300 X 250 Reklam Alanı

Geçtiğimiz yıl "Kurbanınız Umut Olsun" sloganıyla kurban bağışı çalışmaları yürüten Diyarbakır Umut Kervanı, hayırseverlerin destekleriyle her geçen gün daha geniş kitlelere ulaşmak, mazlum ve mağdurlara ulaşmak için gayret gösteriyor.

Bir önceki Kurban Bayramı'na nispeten bu yıl daha fazla kurban vekaleti toplayarak kurban etlerini sofralara yetiştirme gayreti içerisinde olan Diyarbakır Umut Kervanı, bayramın ilk gününden bu yana tüm ilçelerde tüm üye ve gönüllüleriyle çalışmalarını sürdürüyor.

Yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Diyarbakır Umut Kervanı Başkanı Şahin Elelçi, kurban bağışlarının kabulü, kesimi, paketlenmesi ve dağıtım süreci hakkında bilgi aktardı.

Diyarbakır Umut Kervanı Başkanı Şahin Elelçi

"'Kurbanınız Umut Olsun' sloganıyla çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz"

Sözlerine Kurban Bayramı tebrik mesajıyla başlayan Elelçi, "Diyarbakır Umut Kervanı olarak 2020 yılında 'Kurbanınız Umut Olsun' sloganıyla yola çıktık. Allah'a hamd olsun bayramın ilk gününden bugüne kadar çalışmalarımıza aralıksız, güçlü bir şekilde yüzlerce üye ve gönüllülerimizle çalışmalarımızı sürdürüyoruz." dedi.

Elelçi, "Önceki kurban bayramlarında olduğu gibi bu bayramda da Umut Kervanı olarak Diyarbakır başta olmak üzere gerek yurt içinde gerekse yurt dışında da kurban faaliyetlerimizi aralıksız sürdürüyoruz. Bu Kurban Bayramı'nda ise yaklaşık 2 ay öncesinden hijyen kuralları çerçevesinde çalışmalarımıza başladık." ifadelerini kullandı.

Kurban Bayramı'nın 3'üncü gününe girdik ve yoğunluğumuz ilk günkü gibi devam ediyor. Mağdurların, mazlumların, kimsesizlerin ve çaresizlerin bizden beklentileri çok fazlaydı. Zira pandemi nedeniyle mağduriyetin ne kadar yüksek bir boyuta olduğu da bellidir. Bizler Kurban Bayramı'nın ilk gününden çalışmalarımızı 24 saat aralıksız devam ettiriyoruz." şeklinde konuştu.

"Hedefimiz 20 bin ihtiyaç sahibine kurban eti ulaştırmak"

Kurbanlıkların bağış aşamasından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasına kadar olan süreci aktaran Elelçi, "Kurbanlıklarımız kesimhanede gece yarısı kesilerek parçalandıktan sonra ekiplerimiz tarafından poşetlenip dağıtıma hazırlandı. Bunu yaparken üye ve gönüllülerimizle birlikte 24 saat çalıştık. Hayır sahiplerinin bizlere verdikleri vekaletle Diyarbakır da bulunan mağdurlara sorumluluk bilinciyle kurban etlerini dağıtıyoruz." diye belirtti.

Geçtiğimiz Kurban Bayramı'nda yetim, öksüz, mağdur, Pandemi mağduru ve medrese talebeleri olmak üzere yaklaşık 7 bin aileye kurban eti ulaştırdıklarını söyleyen Elelçi, "Bu Kurban Bayramı'nda ise hayır sahipleri tarafından teveccühün daha fazla arttığını gördük. Bu da hayır sahiplerinin çalışmalarımızdan memnun kaldıklarının göstergesidir. Bu vesileyle bu bayramda dağıtacağımız kurban etlerinin inşallah 15 ile 20 bin ihtiyaç sahibine ulaştırmayı hedefliyoruz." dedi.

"Şehid Yasin Börü ve arkadaşlarını unutmadık, unutturmayacağız"

6-8 Ekim olaylarında kurban eti dağıtırken şehid edilen Yasin Börü ve arkadaşlarına da değinen Elelçi, "Her Kurban Bayramı olduğu gibi bu bayramda da Şehid Yasin Börü ve arkadaşlarını elbette ki unutmadık, unutturmayacağız da. Umut Kervanı denilince kurban; kurban denilince mağdur aileler, mağdur aileler, çaresizler akla gelir. Tabi ki burada Şehit Yasin ve arkadaşlarını konuşmamamız mümkün değildir. Ben onları tekrardan rahmetle anıyor ve onların katilerini de lanetliyorum. Onların bıraktığı bu güzel meşaleyi omuzlayan başta Umut Kervanı olmak üzere yurdun 4 bir tarafında yardım faaliyetlerini sürdüren tüm ekiplere teşekkür ediyorum. Onları bu kutlu yolunu Umut Kervanı olarak bizler sürdüreceğiz.

Yapılan bu yardım çalışmalarında geceleri uykusuz kalarak bayramını bırakan, sırf mağdur ve mazlumlara kurban etleri ulaşsın diye 24 saat aralıksız çalışan tüm üye ve gönüllülerimize, hayır sahiplerine teşekkür ediyorum. Rabbim onları dünya ve ahirette mesut, bahtiyar eylesin. Onları cennetiyle sevindirsin ve Hazreti Muhammed'e komşu eylesin inşallah. (İLKHA)

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

eczane

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Diyarbakir Nöbetçi Eczaneler

Diyarbakır/Yenişehir
A Plus Eczanesi
04125025532
YENİŞEHİR MAH. LİSE 4. SOK.( DİYARBAKIR BAROSU YANI ADLİYE KARŞI SOKAĞI) İPSAN 7 APT. ALTI NO:14/B1


Diyarbakır/Sur
Nehir Eczanesi
04122261701
ŞEHİTLİK CAD. ŞEHİRLİK DÖRTYOL ÖZGÜL SİTESİ ALTI A/BLOK


Diyarbakır/Bağlar
Pınar Eczanesi
04122341155
C.EVİ ALT KÖŞE VALİ ÜNAL ERKAN İ.Ö.O SOKAĞI 6-7 NOLU SAĞLIK OCAĞI YANI(PERŞEMBE PAZARI SOKAĞI)


Diyarbakır/Bağlar
Çuhadar Eczanesi
04122344948
HATBOYU CAD. ORYIL PETROL YANI BEKTAŞ 1 APT. NO:5


Diyarbakır/Bağlar
Arzu Eczanesi
04125027071 05525027371
Araç Muayene istasyonu(TUVTURK) karşısı yoldan devam edince ilk kavşakta sağda (Hamravat ve Gökkuşağı Villaları arası) Meramların önü Esma Ana konutları altı


Diyarbakır/Kayapınar
Selamet Eczanesi
04122380807
SEYRANTEPE ŞANLIURFA YOLI 1.KM HUZUREVLERİ MAH. 3. SOKAK 13/A GENESİS HOSPİTAL ARKASI ACİL KARŞISI


Diyarbakır/Kayapınar
Kayapınar Eczanesi
04122570919
DİCLEKENT MAH. AVA DÜĞÜN SALONUNUN ARKASINDAKİ BEDİÜZZAMAN CAMİ ARKASI 265. SOK. NO:16/A ÇEYSA 6 SİTESİ ALTI


Diyarbakır/Kayapınar
Gaziler Eczanesi
04122522123
GAZİLER ÇEŞME DURAĞI KARŞISI


Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği