Telefon
WhatsApp
Gaziantep halkı arife gününde de Mescid-i Aksa için meydanlara indi
300 X 250 Reklam Alanı

Bu akşam üçüncü defa "Gaziantep Kudüs'e Sahip Çık" sloganıyla kitlesel basın açıklaması düzenleyen HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanlığı, Kudüs ve Mescid-i Aksa'ya sahip çıkma çağrısında bulundu.

15 Temmuz Demokrasi Meydanında gerçekleştirilen ve halkın büyük bir destek verdiği kitlesel basın açıklaması öncesi yüzlerce kişinin katılımıyla yatsı namazı cemaatle kılındı. Daha sonra ise siyonist terör şebekesi tarafından şehid edilen Filistinliler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Gıyabi cenaze namazından sonra Mustafa Karakurt’un yaptığı duayla eller Kudüs ve Mescid-i Aksa için semaya açıldı. Basın açıklamasında, siyonist terör şebekesi tel'in edilirken Filistinlilerin günlerdir Kudüs ve Mescid-i Aksa için verdiği mücadele ve direnişe destek verildi.

Basın açıklamasında katılımcılar sık sık tekbir getirerek, "Hamas’a selam direnişe devam", “Kahrolsun israil” ve "Zalimler için yaşasın cehennem" şeklinde sloganları attı. Siyonist terör şebekesine tepki gösteren kalabalık, tevhid ve Filistin bayrakları açtı.

Basın açıklamasını okuyan HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Faruk Göçer, esaret altında bulunan Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın özgülüğüne kavuşması için atılacak her adımı desteklemeye hazır olduklarını ifade etti.

“Siyonistler kendi yaktıkları ateşini içerisinde yanıyor”

Kudüs ve Mescid-i Aksa'ya sahip çıkma çağrısını yineleyen Göçer, “Hamd olsun, bugün direniş cephesinden müjdeli haberler alıyoruz. Kudüs direniyor, Mescid-i Aksa direniyor, Şeyh Cerrah direniyor, İzzettin El Kassam ümmetin izzetini muhafaza ediyor. Telaviv, Beerşeba, Holon, Aşdod, Aşkelon, Yafa, Lod  ve bir bütün olarak siyonistler kendi yaktıkları ateşini içerisinde yanıyor. Hamd olsun, denklem değişmiştir. Direniş artık işgalci terör rejiminin, siyonizmin ve emperyalizmin anlayacağı dilde konuşacaktır. Direniş, Telaviv’in kalbine atılan füzelerle ve tamamen kendi planları doğrultusunda saati dahi şaşmadan cevap verebiliyor. Bütün dünyaya büyük bir gururla sundukları ve arkasına saklandıkları için kendilerini güvende hissettikleri demir kubbe, Gazze’den atılan füzelerle delik deşik olmuştur, kevgire dönmüştür.” dedi.

“Allah’ın yardımıyla bundan sonra direniş inşallah çok daha güçlü olacaktır”

Direnişin, bütün ambargolara, ablukalara ve “normalleşme” diye yutturulan tüm ihanet girişimlerine rağmen sanıldığından çok daha donanımlı ve çok daha güçlü olduğunu vurgulayan Göçer, “Dün taş ile sapan ile başlayan direniş, bugün Telaviv ve siyonistlerin sığındıkları tüm mekanlar direnişin menzili içerisine girmiştir. Allah’ın yardımıyla bundan sonra direniş inşallah çok daha güçlü olacaktır. Rabbimiz inşallah direniş erlerinin güçlerine güç, cesaretlerine cesaret katsın. Zalimlerin kalplerindeki endişe ve korkuları artırsın.” ifadelerini kullandı.

“Kudüs bizimdir ve bir bütün olarak İslam ümmetinin kalbidir”

Kudüs’ün doğusu ve batısıyla Müslümanların olduğunun altını çizen Göçer, “Kudüs bizimdir ve bir bütün olarak İslam ümmetinin kalbidir. Ayrıca başkenti Telaviv olan bir devleti tanımadığımız gibi Telaviv, Hayfa, Nasıra, Akka, Beerşeba, Netanya, Holon, Aşdod, Aşkelon, Yafa, Lod ve Tiberya şehirleri de Filistinlilere aittir, siyonist rejim sadece bir işgalcidir ve her işgalci gibi günün birinde def olup gidecektir. Bugün İslam coğrafyasının dört bir tarafında dünya müstekbirlerine karşı Müslüman halkaların haklı ve büyük direnişi devam etmektedir. Ama Kudüs ve Mescidi Aksa direnişi Müslüman halkaların direnişinin en stratejik noktasıdır ve direnişin mihveridir.” şeklinde konuştu.

“Kudüs demek Diyarbakır, Ankara, İstanbul ve Gaziantep demektir”

Kudüs’ün İslam coğrafyasının ayrılmaz bir parçası olduğunu ifade eden Göçer, “Kudüs peygamberlerin haremi şerifidir. Kudüs izzet ve onurumuzdur. Kudüs demek Mekke, Medine demektir. Kudüs demek Şam, Bağdat, Kahire demektir. Kudüs demek Meşhed, Kum, Tahran demektir. Kudüs demek Diyarbakır, Ankara, İstanbul ve Gaziantep demektir. Biz biliyoruz ve inanıyoruz ki Kudüs'e sahip çıkmak, İstanbul’a, Bağdat'a, Şam'a, Tahran'a, Beyrut'a, Kahire'ye ve Mekke'ye sahip çıkmaktır.” diye konuştu.

Göçer, “Peygamber Efendimiz ‘Mescidi Aksa’ya gidin ve içinde namaz kılın. Eğer oraya gidemez ve içinde namaz kılamaz iseniz kandillerinde yakılmak üzere oraya zeytinyağı gönderin’ buyurmuşlardır. Elbette burada zeytinyağı bir semboldür. Efendimiz henüz o zaman için fethedilmemiş Kudüs’ün ve Mescid-i Aksa’nın önemini bildirmek için böyle buyurmuştur. Zeytinyağı bir semboldür. Bize düşen tarih boyunca vahyin, tebliğin ve mücadelenin merkezi olmuş bir beldeye sahip çıkmak, oranın bir İslam şehri olması için her türlü desteği o topraklara vermektir.” dedi.

“Kudüs’e ve Mescid-i Aksaya selam olsun”

Mescid-i Aksa’yı işgal girişiminden 4 gün önce Hamas Lideri İsmail Heniyye’nin “Ey  Netanyahu defalarca söyledim; ateşle oynuyorsun, bu savaşta kazanamayacaksınız, kararımızı aldık mücadelemizi azimle sürdüreceğiz” sözlerine atıfta bulunan Göçer, “Hamd olsun, dediği gibi de oldu. Terör şebekesi ve Netenyahu bu sözün ciddiyetini ve ağırlığını bugün Telaviv’i vuran füzelerden sonra çok iyi anlamıştır. Evet, Hamas Lideri İsmail Heniyye, Telaviv’i vuran füzelerden sonra ise şu kısa ve veciz tespitte bulunmuştur; ‘Kudüs çağırdı biz cevap verdik, Kudüs çağırdı İzzettin El Kassam füzelerle cevap vermiştir.’ Bugün biz de diyoruz ki Kudüs çağırdı biz kadınımızla, erkeğimizle, gencimizle, yaşlımızla ve çocuklarımızla meydanlara indik ve meydanlarda Kudüs direnişini ve direniş erlerini selamlıyoruz. Kudüs’e ve Mescid-i Aksaya selam olsun. Mescid-i Aksa’nın, Şeyh Cerrah’ın korkusuz gençlerine ve çocuklarına selam olsun. Direniş erlerine selam olsun.” diye konuştu.

“Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın özgürlüğü için bütün gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz”

“Şimdi Kudüs ve Mescid-i Aksa direnişini konuşmanın ve meydanlarda direnişi kuşanmanın vaktidir” diyen Göçer, son olarak şunları söyledi.

“Ümmet olarak İttihadı, vahdeti konuşmanın vaktidir.  Şimdi, Şairin dediği gibi ‘Sen oradan kıracaksın zincirleri, ben buradan ve bir gün kavuşacak ellerimiz’ ve Kudüs özgür oluncaya kadar, siyonizm ve emperyalizm yok oluncaya kadar direnişimiz inşallah ilelebet devam edecektir. Biz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Kudüs’ün ve Mescid-i Aksa’nın özgürlüğü için bütün gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bütün duyarlı kardeşlerimizi terör şebekesi siyonistlerin saldırılarına karşı teyakkuzda olmaya, Filistinlilerin yanında olmaya çağırıyoruz. Filistin'in her bölgesinde, sokağında ilk kıblemiz Mescid-i Aksa'yı, Kudüs'ü savunan bütün Müslümanlar adına direniş gösteren yürekli Filistinli kardeşlerimizi selamlıyoruz. Yaşasın işgalden kurtulmuş Kudüs şehri, yaşasın  Mescid-i Aksa ve Kudüs direnişi, direnişe ve direniş erlerine selam olsun.”

Basın açıklamasına, HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Faruk Göçer, Saadet Partisi Gaziantep İl Başkanı Mehmet İslam, Yeniden Refah Partisi Gaziantep İl Başkanı Ufuk Çıngırlar, Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Gaziantep Şube Başkanı Ahmet Gök, İlim Yayma Cemiyeti Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Emin Arslan, İHH Gaziantep Şube Başkanı Tuncay Mengilli, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Gaziantep Şube Başkanı İzzettin Beyaz, Peygamber Sevdalıları Gaziantep İl Temsilcisi Mehmet Taş ve Mustazaflar Cemiyeti Gaziantep İl Temsilcisi Müslüm Yıldız ile çok sayıda vatandaş katıldı. (İLKHA)

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

eczane

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Diyarbakir Nöbetçi Eczaneler

Diyarbakır/Yenişehir
A Plus Eczanesi
04125025532
YENİŞEHİR MAH. LİSE 4. SOK.( DİYARBAKIR BAROSU YANI ADLİYE KARŞI SOKAĞI) İPSAN 7 APT. ALTI NO:14/B1


Diyarbakır/Sur
Nehir Eczanesi
04122261701
ŞEHİTLİK CAD. ŞEHİRLİK DÖRTYOL ÖZGÜL SİTESİ ALTI A/BLOK


Diyarbakır/Bağlar
Pınar Eczanesi
04122341155
C.EVİ ALT KÖŞE VALİ ÜNAL ERKAN İ.Ö.O SOKAĞI 6-7 NOLU SAĞLIK OCAĞI YANI(PERŞEMBE PAZARI SOKAĞI)


Diyarbakır/Bağlar
Çuhadar Eczanesi
04122344948
HATBOYU CAD. ORYIL PETROL YANI BEKTAŞ 1 APT. NO:5


Diyarbakır/Bağlar
Arzu Eczanesi
04125027071 05525027371
Araç Muayene istasyonu(TUVTURK) karşısı yoldan devam edince ilk kavşakta sağda (Hamravat ve Gökkuşağı Villaları arası) Meramların önü Esma Ana konutları altı


Diyarbakır/Kayapınar
Selamet Eczanesi
04122380807
SEYRANTEPE ŞANLIURFA YOLI 1.KM HUZUREVLERİ MAH. 3. SOKAK 13/A GENESİS HOSPİTAL ARKASI ACİL KARŞISI


Diyarbakır/Kayapınar
Kayapınar Eczanesi
04122570919
DİCLEKENT MAH. AVA DÜĞÜN SALONUNUN ARKASINDAKİ BEDİÜZZAMAN CAMİ ARKASI 265. SOK. NO:16/A ÇEYSA 6 SİTESİ ALTI


Diyarbakır/Kayapınar
Gaziler Eczanesi
04122522123
GAZİLER ÇEŞME DURAĞI KARŞISI


Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği