Telefon
WhatsApp
Gaziantep’te okullar denetlendi

Bu kapsamda Gaziantep’in Şahinbey Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde bulunan okul kantinlerini denetledi.

Öğrencilerin sağlıklı beslenmesi ve büyümesi amacıyla okullarda denetimlerine devam eden Şahinbey Belediyesi zabıta ekipleri, kantinlerde bulunan gıda maddelerini incelerken sağlığa uygunluk, işyeri açma çalışma ruhsatı, gıda maddesi ürünlerinin hazırlanması, çalışma ortamı, çöp kovaları ve yangına karşı alınan tedbirler çalışanların iş kıyafetleri ile ilgili denetimler gerçekleştirdi.

Yapılan denetimlerle ilgili bilgi veren Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, öğrencilerin sağlıklı gıda tüketiminde bulunmaları için hassas davrandıklarını belirtti.

“Çocuklarımızın sağlığı bizim için önemli”

Çocukların sağlığına büyük önem verdiklerini belirten Tahmazoğlu, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin sağlıklı ortamlarda sağlıklı ürünler tüketmeleri için okul kantinlerini denetliyoruz. Denetimlerimiz bundan sonra da aynı titizlik ve ciddiyetle devam edecektir. Denetimlerimiz sadece okul kantinleri ile kalmıyor. Okul çevresindeki gıda ve tüketim ürünleri satan işyerlerini de denetliyoruz. Kimsenin çocuklarımızın sağlığıyla oynamasına müsaade etmeyeceğiz." dedi. (İLKHA)

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

eczane

Reklam

Yazarlarımız

Bismil Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği