Telefon
WhatsApp
Gaziantep Üniversitesi öğrencileri TEKNOFEST’te birinci olmak istiyor

Gaziantep Üniversitesi Seyirtepe Eğitim ve Uygulama Merkezi’nde düzenlenen organizasyonunda öğrencilerle bir araya gelen Özaydın, Mühendislik Fakültesi Dekanlığı yanındaki alanda sergilenen 22 finalist takımın projelerini inceledi.

Finale kalan projelerin her birini inceleyen ve özellikleri hakkında bilgi alan Özaydın, incelemenin ardından açıklamalarda bulundu.

Özaydın, “Takım ruhuyla çalışıyoruz. Bu birlikteliği devam ettirdiğimiz sürece Gaziantep Üniversitesi özelinde Gaziantep şehri TEKNOFEST’te beklenen başarıyı yakalayacak.” dedi.

Türkiye’nin milli teknolojilerini geliştirmeyi hedefleyen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne (TEKNOFEST) başvuru yapan üniversiteler arasında Gaziantep Üniversitesi’nin birinci olduğunu hatırlatan Özaydın, bu birinciliği yarışmalarda da sürdürmek istediklerini vurguladı.

“Takım ruhuyla çalışıyoruz”

Takımların iyi olduğunu ifade eden Özaydın, “Bu takımlar var olduğu sürece başarılmayacak bir şey yok. Takım ruhuyla çalışıyoruz. Valimiz Davut Gül başta olmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin, ilçe belediye başkanlarımız ve biz de bunu takım ruhuyla yapıyoruz. Bu başarı takım ruhuyla çalışmanın sonucu. Bu birlikteliği devam ettirdiğimiz sürece Gaziantep Üniversitesi özelinde Gaziantep şehri TEKNOFEST’te beklenen başarıyı yakalayacak. Eminim başaracağız. Asla karamsar değilim. Emeği geçen herkese, genç beyinlere teşekkür ediyorum. Ufkumuz ve önümüz açık, durmak yok yola devam.” ifadelerini kullandı.

“Gaziantep tek yumruk oldu”

Şu ana kadar açıklanan sonuçlara göre 22 takımın finalist olduğunu ve 4 takımın da sonuçlarının açıklanmasının beklendiğini belirten TEKNOFEST Gaziantep Üniversitesi Koordinatörü Doktor Ali Osman Arslan, “TEKNOFEST’e en çok başvuru yapan üniversiteler arasında birinciyiz ama artık bunu ödüllerle taçlandırmak istiyoruz. Gençlerimize de güveniyoruz. Takımlarımızın hepsi çok iyi hazırlandılar. Üniversitemiz, Büyükşehir Belediyesi, Şahinbey Belediyesi, Şehitkamil Belediyesi, Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü hepsi sponsor oldu. Gaziantep tek yumruk oldu. Takımlarımızı buradan finale uğurlayacağız.” şeklinde konuştu.

Programa, Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Rektörü Profesör Doktor Arif Özaydın, Rektör Yardımcıları Profesör Doktor Ayşe Balat ile Profesör Doktor Recep Yumrutaş, Rektör Danışmanı Profesör Doktor Halil İbrahim Yakar ve TEKNOFEST öğrencileri katıldı. (İLKHA)

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

eczane

Reklam

Yazarlarımız

Bismil Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği