Telefon
WhatsApp
Hafta sonu nüfus müdürlükleri açık olacak

Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamada, 19 Eylül Pazar günü 2021-Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavının (2021- ALES/2) yapılacağı belirtildi.

Açıklamada, "Sınava katılacak adaylardan nüfus cüzdanı veya Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartını kaybeden ve yeniden çıkarmak isteyen adaylar için 'Sınava Giriş Belgesi' ile bir adet fotoğrafı yanında getiren adaylara yeni kart düzenleninceye kadar geçerli olacak 'Geçici Kimlik Belgesi' verilmesi hususunda, Sur İlçe Nüfus Müdürlüğü 19 Eylül Pazar günü 07.00-10.00 saatleri arasında açık tutulacaktır." denildi.       

Açıklamanın devamında, "TCKK ilişkin değerli bedel tahsilatının Vergi Dairesi Müdürlüklerince, anlaşmalı bankalar ve https://ivd.gib.gov.tr üzerinden yapılmaması halinde değerli kâğıt bedeli tahsilatı yapılmadan sınava katılacak adayların Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı başvurusunun alınması sağlanarak Geçici Kimlik Belgesi düzenlenecektir." ifadelerine yer verildi.

İlk mesai gününde değerli kâğıt bedelinin yatırılmaması halinde kimlik kartı başvurusunun iptal edileceği belirtildi. (İLKHA)

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

eczane

Reklam

Yazarlarımız

Bismil Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği