Telefon
WhatsApp
Hayırsever aile tarafından Gaziantep’e cami ve anaokulu yaptırılacak

Cami ve anaokulu için Gaziantep Valiliği, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Şehitkamil Kaymakamlığı, İl Müftülüğü, Şehitkamil İlçe Müftülüğü ve Şehitkamil Belediyesi ile hayırsever Arslanyürekli ailesi arasında protokol imzalandı.

Şehitkamil ilçesinin Belkıs Mahallesi’nde yaptırılacak cami için Valilikte düzenlenen imza töreninde konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül, hayırsever aileye teşekkür etti.

Vali Gül, “Arslanyürekli ailesi, 45 yıl önce Şanlıurfa’dan Gaziantep’e gelmiş, burada işini kurmuş, aşını kazanmış. Şimdi de bu topraklara, bu topraklarda kazandığını harcayarak hizmet ediyorlar. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. İnşallah mahallenin ihtiyacını karşılayacak ölçekte bir cami olacak.” ifadelerini kullandı.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise Gaziantep’in birçok medeniyete ev sahipliği yapmış özel bir şehir olduğunu belirterek şehrin her türlü ihtiyacına hayırseverler tarafından destek verilmesinin birlikte iş yapma modeli, kardeşlik gibi bütünleştirici bir model oluşturduğunu söyleyerek hayırsever aileye teşekkür etti.

Vali Yardımcısı Alper Çifçi ile Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, Gaziantep’e kazandırılacak caminin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Belkıs Mahallesinin komple yeniden planlandığını ve bu planlama kapsamında bölgede cami ihtiyacının doğduğunu ve caminin yapımını üstlenen hayırsever Arslanyürekli ailesine teşekkür etti. 

İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar, “Bu bölge imara yeni açılmış yerleşimin olduğu bir bölge. O bölgede cami ihtiyacımız var. Hayırseverimizin yaptıracağı bu cami bölgede önemli bir ihtiyacı karşılayacak. Allah hayırlarını kabul etsin.” diye konuştu.

Hayırsever Arslanyürekli ailesi de öncelikli cami ve camiden sora da 4-6 yaş müftülük anaokulunu yapmak için gayret göstereceklerini söyleyerek hayırlı olması temennisinde bulundular.

Konuşmaların ardından protokolün imzalar atıldı. Söz konusu caminin isminin ise Mehmet Zübeyde Arslanyürekli Camii olacağı bildirildi.

Törene, Vali Davut Gül’ün yanı sıra, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Vali Yardımcısı Alper Çifçi, Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar ile hayırseverler Murat ve Orhan Arslanyürekli katıldı. (İLKHA)

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Bismil Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği