Telefon
WhatsApp
Hırsızlık olaylarından dert yanan Siirtliler: Malımızın korunmasını istiyoruz
300 X 250 Reklam Alanı

Geçtiğimiz günlerde binaya yeni taşınan TÜGVA, 3 kez hırsızlar tarafından yağma edildi. Binada bir telefoncuya ait depo da, hırsızlar tarafından soyulup yaklaşık 25 bin TL maddi zarara uğratıldı.

Son hırsızlık olayı ise iş hanında bulunan Toprak Analiz Merkezinde yaşandı.

Hırsızlık vakalarını bildirmelerine rağmen bir türlü önüne geçilmediğini belirten mağdurlar, yetkililerden bir an önce gerekli önlemler almasını istedi.

"Biz yardımcı olmuyorlar"

Toprak Analiz Merkezinde bulunan değerli makinaların ve zararlı asitlerin hırsızlar tarafından çalındığını söyleyen Mehmet Fatih Aslan, polislerin kendisine yardımcı olmadığını iddia etti.

Mehmet Fatih Aslan

Aslan, “Yan tarafta babamın ofisi bulunuyor, hırsızlar daha önce de kilitleri kırıp iki kez onun ofisine girmeye çalıştılar. Polisi çağırdık ama hırsızlar içeri girmediği için işlem yapılmasına gerek olmadığı söylendi. 8-9 ay içerisinde 6-7 defadır kapılarımızın kilidini değiştiriyoruz ama sonunda Toprak Analiz Merkezine girdiler. Merkezde bulunan makinalar baya değerliydi, çok pahalıydılar ama 3-4 makinamız çalındı. Emniyet güçleri her geldiğinde biz yardımcı olmuyor.” ifadelerini kullandı.

"Hırsızlar ellerini kollarını sallayarak dolaşıyorlar"

Bulundukları bina şehrin göbeğinde olmasına rağmen hırsızlık olaylarının önlenemediğini dile getiren Aslan, binanın sürekli hırsızlar tarafından soyulduğuna dikkat çekti.

Sokağa çıkma yasağı olmasına rağmen hırsızların ellerini kollarını sallayarak dolaştıklarını ifade eden Aslan, şöyle devam etti:

“Gördüğünüz gibi mağduruz. Polisleri birinci kez değil ikinci kez çağırışımız, her seferinde bana bir şey çalınmamışsa işlem yapmaya gerek olmadığı söylendi. İlla canımızı mı almaları gerekiyor? İşte malımız çalındı, bakalım nasıl olacak, gereken yapılacak mı? Bu saatten sonra hırsızlar bulunsa bir faydası olacak mı bilemiyorum.”

"Emniyet güçleri malımızı korumalı"

Konuşmasının devamında Aslan, "En çok şaşırdığımız konu şu: Sokağa çıkma yasağı olmasına rağmen hırsızlar rahatlıkla iş yerlerimizi soyabiliyorlar. Bizler yasak nedeniyle evimizde oturuyoruz ama adamlar elini kolunu sallayarak gelip hırsızlık yapabiliyorlar. Yasak nasıl uygulanıyor? Demek ki yasak sadece vatandaşa var, hırsızlara yok. İnşallah hırsızlar bulunur ama bizler evimizde olduğumuz süre içerisinde emniyet güçleri malımızı koruması ve gerekenlerin yapılması lazımdır. Hırsızlık olayı için emniyeti aradım bana bir şey çalınmış mı? Diye soruyorlar. Çalınmasa ben seni neden arayayım.” diyerek tepkisini dile getirdi.

Salgından dolayı şehirde hırsızlık olaylarının arttığına dikkat çeken Aslan, çarşıda yeteri kadar güvenlik önlemi alınmadığını ileri sürdü. Aslan, yetkililerden vatandaşların mağdur edilmemesini istedi.(İLKHA)

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

eczane

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Diyarbakir Nöbetçi Eczaneler

Diyarbakır/Yenişehir
Gülan Eczanesi
04122285313
DAĞKAPI MEYDANI BOWER HASTANESİ KARŞISI DAĞKAPI CİĞERCİ İBO BİTİŞİĞİ


Diyarbakır/Yenişehir
Güneydoğu Eczanesi
04122282890
LİSE CAD. VALİLİK ARKASI NÜFUS MÜD. YANI GAP APT ALTI NO:38/A


Diyarbakır/Bağlar
Özdeniz Eczanesi
04122337649
CEZAEVİ ALT KÖŞESİ VALİ ÜNAL ERKAN İ.Ö.O SOKAĞI 6 VE 7 NOLU SAĞLIK OCAĞI KARŞISI PERŞEMBE PAZARI CADDESİ


Diyarbakır/Bağlar
Yenı Yasam Eczanesi
04122353131
ÖZEL BAĞLAR HASTANESİ KARŞISI AYDIN KAYA APT. BAĞLAR DÖRTYOL P.T.T. KARŞISI


Diyarbakır/Bağlar
Merkez Eczanesi
04122904511
KADIN DOĞUM HASTANESİ ARKASI BAĞCILAR MAH. YENİHAL 2. CAD. JİYAN 3 SİTESİ ALTI NO:25/A BAĞLAR ROYAL MARKET YANI ESKİ AVEA CAD.


Diyarbakır/Kayapınar
İskan Mafrak Eczanesi
04122513221
GAZİLER KAPLAN CİTYPARK DÜĞÜN SALONU IŞIKLARINDAKİ JİBERİN SOKAĞINDA AKKOYUNLU İLKÖĞRETİM OKULU KARŞISI LEZGİN 4 EVLERİ ALTI


Diyarbakır/Kayapınar
Pilatin Eczanesi
04122570530
DİCLEKENT NASIR USTA KALDİRİM HİZASİNDA. DİCLEKENT GO PETROL İLE OPET PETROL (ESKİ LUKOİL PETROL) ORTASINDA YENİYOL SON DURAK


Diyarbakır/Kayapınar
Talaytepe Eczanesi
04125022519
OTOGAR İLE SANAYİ ARASI YOLDAN İÇERİ GİRİŞTE İKİNCİ KAVŞAKTA SAĞDA. OTOGAR ARKASI 50 METRELİK YOLDA KOMPLEXİA (TEZ-GEL KOM KARŞISINDA )


Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği