Telefon
WhatsApp
HÜDA PAR Gaziantep heyetinden fırtına mağduru site sakinlerine ziyaret
300 X 250 Reklam Alanı

Fırtınanın vurduğu siteyi ziyaret eden Göçer, fırtına nedeniyle çatıların uçması sonucu evlerinde ve araçlarında hasar oluşan site sakinlerine geçmiş olsun dileklerini iletti.

Hasarın oluştuğu bölgelerde gezen ve site sakinlerini dinleyen Göçer, ziyaretin ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Dün akşam saatlerinde kentte etkili olan fırtına nedeniyle bazı binaların çatısının uçarak bazı evlere ve araçlara zarar verdiğini belirten Göçer, can kaybının olmamasının en büyük teselli olduğunu söyledi.

“Can kaybının olmaması bizim için sevindiricidir”

Vatandaşın mağduriyeti çok büyük olduğuna dikkat çeken Göçer, “Ciddi anlamda bir hasar var. Özellikle dün akşam etkili olan fırtınadan dolayı bir binanın çatısı uçmuş, uçan çatının bir kısmı karşı binadaki bazı evlere bir kısmı da araçların üzerine ve bir kısmı da çocuk oyun alanı üzerine düşmüş. Can kaybının olmaması elbette bizim için sevindiricidir. Vatandaşımıza ‘geçmiş olsun’ diyoruz. Rabbim bu aziz mübarek günde vatandaşımızı muhafaza etti. Gerçekten bu bizi sevindiriyor.” dedi.

“Yetkililerin vatandaşa yardımcı olması lazım”

Çok ciddi anlamda bir mal kaybı olduğunu belirten Göçer, “Vatandaşlarımız mağdur durumdalar. Her ne kadar doğal afet olsa da yetkililerin vatandaşlarımıza sahip çıkması, mağduriyetlerini ciddi anlamda gidermesi lazım. Elbette her dairenin her arabanın bağlı olduğu sigorta şirketleri vardır. Ama mağdur olan vatandaştan aldığımız bilgiler doğrultusunda sigorta şirketlerinin doğal afet gerekçesiyle vatandaşın hasarını karşılamayacaklarını söylemişler. Evet, bu bir doğal affettir ama şunu da unutmamak lazım, doğal afetlerde de yetkililerin vatandaşa yardımcı olması lazım.” ifadelerini kullandı.

“Vatandaşımızın mağduriyetinin giderilmesi lazım”

Bina denetimlerinin önemine dikkat çeken Göçer, Gaziantep Valiliği, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesi yetkililerine seslenerek, “Şıngıl yapılan çatılarda metrekare başına düşen 12-23 kilogramlık bir ağırlık çatıyı yeri geldiğinde aşırı rüzgara karşı korumuyor. Bu binanın çatısı kiremit ve 50 kilogramlık bir ağırlık olsaydı belki çok ciddi manada bu hasar olmazdı. Ama her ne olursa olsun can kaybının olmaması elbette bizim için çok sevindiricidir. Vatandaşımızın mağduriyetinin giderilmesi lazım.” diye konuştu.

Uçan çatının yarısının halen durduğunu ve büyük bir tehlike arz ettiğini belirten Göçer, yeni bir afetin yaşanmaması bu tehlikenin giderilmesi gerektiğini ifade etti. (İLKHA)

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

eczane

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Diyarbakir Nöbetçi Eczaneler

Diyarbakır/Yenişehir
Gülan Eczanesi
04122285313
DAĞKAPI MEYDANI BOWER HASTANESİ KARŞISI DAĞKAPI CİĞERCİ İBO BİTİŞİĞİ


Diyarbakır/Yenişehir
Güneydoğu Eczanesi
04122282890
LİSE CAD. VALİLİK ARKASI NÜFUS MÜD. YANI GAP APT ALTI NO:38/A


Diyarbakır/Bağlar
Özdeniz Eczanesi
04122337649
CEZAEVİ ALT KÖŞESİ VALİ ÜNAL ERKAN İ.Ö.O SOKAĞI 6 VE 7 NOLU SAĞLIK OCAĞI KARŞISI PERŞEMBE PAZARI CADDESİ


Diyarbakır/Bağlar
Yenı Yasam Eczanesi
04122353131
ÖZEL BAĞLAR HASTANESİ KARŞISI AYDIN KAYA APT. BAĞLAR DÖRTYOL P.T.T. KARŞISI


Diyarbakır/Bağlar
Merkez Eczanesi
04122904511
KADIN DOĞUM HASTANESİ ARKASI BAĞCILAR MAH. YENİHAL 2. CAD. JİYAN 3 SİTESİ ALTI NO:25/A BAĞLAR ROYAL MARKET YANI ESKİ AVEA CAD.


Diyarbakır/Kayapınar
İskan Mafrak Eczanesi
04122513221
GAZİLER KAPLAN CİTYPARK DÜĞÜN SALONU IŞIKLARINDAKİ JİBERİN SOKAĞINDA AKKOYUNLU İLKÖĞRETİM OKULU KARŞISI LEZGİN 4 EVLERİ ALTI


Diyarbakır/Kayapınar
Pilatin Eczanesi
04122570530
DİCLEKENT NASIR USTA KALDİRİM HİZASİNDA. DİCLEKENT GO PETROL İLE OPET PETROL (ESKİ LUKOİL PETROL) ORTASINDA YENİYOL SON DURAK


Diyarbakır/Kayapınar
Talaytepe Eczanesi
04125022519
OTOGAR İLE SANAYİ ARASI YOLDAN İÇERİ GİRİŞTE İKİNCİ KAVŞAKTA SAĞDA. OTOGAR ARKASI 50 METRELİK YOLDA KOMPLEXİA (TEZ-GEL KOM KARŞISINDA )


Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği