Telefon
WhatsApp
HÜDA PAR Siirt İl Başkanlığından siyonist işgal terörüne tepki

Siyonist işgalcilerin Ramazan ayının başından bu yana yaptığı zulüm ve baskınlar ve Mescid-i Aksa'ya saldırmasına yönelik tepkiler artarak devam ediyor.

Bu kapsamda HÜDA PAR Siirt İl Başkanlığı da siyonist terör çetesinin Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarına tepki göstermek amacıyla "Siirt Kudüs'e Sahip Çık" sloganıyla kitlesel basın açıklaması düzenledi.

Abdulhakim Sancak Camii'nde kılınan yatsı namazının ardından toplanan kalabalık, siyonist terör rejimini tel'in eden, Kudüs ve Mescid-i Aksa'yı destekleyen sloganlar attı.

Basın açıklamasını okuyan HÜDA PAR Gençlik Kolları Başkanı Yakup Toprak, Kudüs, Mescid-i Aksa, Gazze, Filistin vahşetin yaşandığı mübarek mekanlar! Seksen yıla yakındır siyonist, gasıp bir güruhun saldırısıyla karşı karşıya kaldığını söyledi.

"Vahşet hiçbir zaman durmadı ve maalesef halen devam ediyor"

Yine bir Ramazan ayı ve yine 14 Mayıs günü olan işgalin resmen ilan edildiği tarihin yıldönümü olduğuna dikkat çeken Toprak, "Bu sefer hedefte Mecsid-i Aksa'nın yanında Şeyh Cerrah vardı. Adını Kudüs Komutanı Selahaddin-i Eyyubi'nin tabibi Husameddin Cerrahi'nin isminden alan Cerrah Mahallesi… 1948'den bu yana Filistinlileri yerlerinden eden ve onların evlerini gasp eden işgalcilerin bu mahalleye yönelik işgal eylemi Ramazan ayında da durmadı. Topyekûn işgalin bir parçası olarak Mescid-i Aksa'ya komşu olan Şeyh Cerrah Mahallesinin sahibi ve sakinleri olan Müslümanlar, evlerinden zorla çıkartılarak onların yerine Yahudiler yerleştirilmektedir. Şeyh Cerrah, Beyt Hanun, Cenin… Her yerde işgal, her yerde katliam, her yerde vahşet hiçbir zaman durmadı ve maalesef halen de devam ediyor." ifadelerini kullandı.

"Kudüs ve Mescid-i Aksa sadece bir toprak veya coğrafya davası değildir"

Arap Birliği, İslam İşbirliği Teşkilatı, Birleşmiş Milletler gibi uluslararası kuruluşların siyonist zalimlere karşı sadra şifa pratiklerinin olmadığının ifade eden Toprak, sözlerine şu şekilde devam etti:

"Dün olduğu gibi bugün de uluslararası toplumun; Harem-i Şerif'in kudsiyetini ihlal eden ve Mescid-i Aksa'da ibadet eden Müslümanlara ses bombalarıyla ve zor kullanarak saldıran siyonistlere 'çağrı'dan öteye geçmeyen tepkileri, vahşeti durduramayacak. Kudüs ve Mescid-i Aksa sadece bir toprak veya coğrafya davası değildir. Kudüs, bir akide meselesidir. Onu işgalden kurtarmak ve saldırılara karşı korumak, bütün Müslümanların siyasi ve şer'i görevidir. Aksa, bugünlerde işgalin en zor dönemlerinden birini yaşamaktadır. Kudüs, yarım asırdır siyonist işgal altında ve kendisini özgürlüğe kavuşturacak Selahaddinleri beklemektedir." diye konuştu.

"İşgal asla kabul edilmeyecektir artık sözün bittiği noktadayız"

Siyonistler Mescid-i Aksa ve Kudüs'ü tamamen işgal etme ve Müslümanları buradan tamamen çıkarmanın provasını yaptıklarına dikkat çeken Toprak, şöyle konuştu:

İşgalcilerin bu pervasızlık ve küstahlığı; Müslümanların birlikten yoksun olmalarından ve Kudüs davasına ihanet ederek siyonistlerle ilişki içiresine giren bazı İslam ülkelerinin yöneticilerinden almaktadır. Kudüs yoğun saldırıların olduğu günler dışında maalesef gündemimizde hak ettiği yeri bulamamaktadır. Her geçen gün Müslümanlar daha da tepkisiz hale gelirken siyonizmin ise cüreti artarak Kudüs ile Mescid-i Aksa'yı tamamen işgal etme hevesi depreşmektedir. İşgal asla kabul edilmeyecektir. Artık sözün bittiği noktadayız. Bütün Müslümanların ortak davası olan Kudüs'ün özgürlüğüne kavuşturulması siyasi ve şer'i görevimizdir. Aramızdaki her türlü siyasi ihtilaf ve çekişme, ayrılık ve bölünmüşlük bir kenara bırakılmalı, etrafı bereketli kılınan Kudüs davası etrafında kenetlenmeliyiz. Filistin'de ev ev, sokak sokak işgale karşı direnen kardeşlerimizle öyle bir dayanışma içerisine girelim ki siyonistlerin işgal planı kursaklarında kalsın." ifadelerini kullandı.

"İslam İşbirliği Teşkilatı 'kınamak'tan öte adımlar atmalıdır"

Ayırım yapılmadan bütün İslam ülkelerinin yöneticileri ve halkları topyekûn bu işgal ve saldırılara karşı durması gerektiğini ifade eden Toprak, "Kuruluş amacı Kudüs'ü özgürlüğüne kavuşturmak olan İslam İşbirliği Teşkilatı 'kınamak'tan öte adımlar atmalıdır. Türkiye, İran, Pakistan, Malezya gibi ülkeler bu işin öncülüğünü yapmalıdır. Salt bir açıklama ve kınama değil, işgali bitirecek somut adımlar atılmalıdır. Bütün seçenekler, yol ve yöntemler kullanılarak bu işgal sonlandırılmalıdır. Biz bugüne kadar her zaman Filistinli kardeşlerimizin yanında olduk. Bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Kudüs'ün özgülüğüne kavuşması için atılacak her adımı desteklemeye hazır olduğumuzu buradan bir kez daha ifade ediyoruz." şeklinde konuştu.

"Siyonistlerin örümcek ağına benzeyen evlerini başlarına yıkacak Selahaddinler yetişiyor"

Ön cephede Kudüs'ün haremini savunan Filistinli mücahitlere seslenen Toprak, sözlerini şu şekildeki tesellilerle tamamladı:

"Kardeşlerim! Biraz daha sabredin. Siyonistlerin örümcek ağına benzeyen evlerini başlarına yıkacak Selahaddinler yetişiyor. Az kaldı, biraz daha sabır, Kudüs'e selam olsun! Mescid-i Aksa'ya selam olsun! Mecsid-i Aksa'nın muhafızlarına selam olsun! Muhammed Abdullah Feyyad ve diğer tüm şehidlere selam olsun!" (İLKHA)

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Bismil Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği