Telefon
WhatsApp
HÜDA PAR Yenişehir İlçe Başkanı Beber: Yıkılan okulun yenisinin yapılmaması kabul edilemez

Cumhuriyet Mahallesi'ndeki Seyrantepe İlkokulu ve Ortaokulu, 24 Ocak 2020'deki Elâzığ depreminden sonra hasar aldığı gerekçesiyle yıkıldı. Yıkılan okulun yerine ise henüz yeni bir okul yapılmadı.

Cumhuriyet Mahallesine gelen HÜDA PAR Yenişehir İlçe Başkanı Muzaffer Beber, tepkili olan velilerle buluştu.

Söz konusu olayın kabul edilebilir bir yanının olmadığını ifade eden Beber, okul inşaatının önündeki tüm bürokratik engellerin kaldırılması ve okul inşaatı sürecinin başlatılması gerektiğini belirterek yetkililerin bir an önce bu soruna çözüm bulmasını istedi.

Beber, "Cumhuriyet mahallesinde bulunan bir okulumuz yaklaşık bir yıl önce 2 dönemdir yıkılmış durumda. Buraya yeni bir okul yapılacaktı. Ancak yaklaşık bir yıl olmasına rağmen herhangi bir çalışma yok. Okulun yapımı ile ilgili herhangi bir adım ve çalışma yapılmamış. Buradaki insanları dinleme, mağduriyetleri görme ve sorunlarını kamuoyuyla paşmak için buraya geldik." ifadelerini kullandı.  

"Böyle bir dönemde çocukların eğitimden mahrum bırakılması bizi derinden üzmüştür"

"Bu kadar insanın mağdur edilmesi ve evlatların okuldan ve eğitimden yoksun bırakılması kabul edilecek bir durum değildir." diyen Beber, "Bu dönem cehalet ile savaşılması ve mücadele edilmesi gereken bir dönemdir. Böyle bir dönemde ve atmosferde çocuklarımızın eğitimden mahrum bırakılması ve okullarının inşaatıyla ilgili herhangi bir çalışmanın yapılmıyor olması bizi derinden üzmüştür. Sesimizi duyan tüm yetkililerin, ellerini vicdanına koyup düşüneceklerine inanıyorum. Bu hepimizin görevi ve işidir. Bundan dolayı derhal buradaki okul inşaatına başlanıp bu mağduriyetlerin giderilmesi lazım." diye konuştu.

"Zor durumda kalan insanlarımız kendi çocuklarını yaklaşık 2 kilometre uzaklıktaki okula göndermekte"

Diyarbakır genelinde yaklaşık 14 okulun depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkılmasını desteklediklerini söyleyen Beber, "Ancak bürokrasinin hantallığından veya başka nedenlerden dolayı çok ağır bir şekilde bu işler ilerlemekte. Diyarbakır genelinde öğrencilerimiz ve evlatlarımız eğitimlerden mahrum bırakılmakta. Zor durumda kalan insanlarımız kendi çocuklarını buradan yaklaşık 2 kilometre uzaklıktaki okula göndermektedir. Okula gönderirken anayolda bir engeli aşmak zorundadırlar. Diyarbakır trafiğinin en fazla yoğun olduğu bölge Ergani yoluur. Can tehlikesiyle karşı karşıya kalmakta olan öğrencilerimiz bu yolu aşma zorunda bırakılmakta." şeklinde konuştu. (İLKHA)

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

eczane

Reklam

Yazarlarımız

Bismil Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği