Telefon
WhatsApp
​İslami Hareket Partisi'nden HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu'na ziyaret
300 X 250 Reklam Alanı

İslami Hareket Partisi (Bizûtnawey İslami) Genel Başkan Vekili Dr. Ahmed Germiyani, Genel Sekreter Dr. Newzad Hıdır ve Genel İdare Kurulu Üyesi Kemal Zırari, HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu tarafından partisinin Diyarbakır İl Başkanlığında kabul edildi.

Yaklaşık 1 saat süren ziyarette, Kürdistan Bölgesi, Irak ve Türkiye’deki gelişmeler konuşuldu.

Partisinin 4. Olağan Büyük Kongresinde yeniden Genel Başkan seçilen Yapıcıoğlu’na “hayırlı olsun” temennilerinde bulunan ve Genel Başkanları Şeyh İrfan Ali Abdulaziz’in selamlarını ileten Dr. Ahmed Germiyani, HÜDA PAR’ı yakından takip ettiklerini, Türkiye’de güzel işler yaptığını dile getirdi.

Kürt meselesine de değinen Germiyani, Kürt meselesinin ortak bir mesele olduğunu, kendilerinin meseleye İslami bir bakış açısıyla baktıklarını, İslam ahlakıyla yaklaştıklarını dile getirdi.

“HÜDA PAR ile ilişkilerimizin devam etmesini diliyoruz”

Sözlerine devam eden Germiyani, “Emperyalizm; Demokrasi ve Liberalizm söylemleriyle dünyadaki diğer fikir akımları ve ideolojileri yok etti. Fikirsiz ve düşünceden yoksun bir dünya oluşturdu. Buna karşı ayakta kalan ve direnebilen sadece İslam kaldı, İslam mefkûresini eritemediler. Bu durum dünyadaki İslami hareketleri de zorladı. Emperyalizm şu an İslam ve Müslümanlar ile savaş halindedir. Müslümanlar dayanışma halinde olmalıdır. Bundan dolayı HÜDA PAR ile ilişkilerimizin devam etmesini diliyoruz. Bütün İslam ümmeti için çalışalım, ancak öncelik mazlum bırakılmış olan halkımız için olsun. Bu hizmetimizi en yakınımızdakilerden başlayarak her tarafa yayalım.” dedi.

“Kürt meselesi adalet isteyen ve ancak adalet ile çözülebilecek bir meseledir”

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu da, “Sykes-Picot anlaşmasıyla aramızda yapay sınırlar oluşturdular. Eğer bu yapay sınırlar olmasaydı belki aynı çatı altında siyaset yapacaktık. Kürt meselesine İslami bakış açısıyla bakıyoruz. Meseleye gayri İslami bakış açısıyla yaklaşanlar ise Kürt meselesinin çözülmesini istemiyorlar, sorunu Kürt toplumuna yabancı fikir ve ideolojilerini yaymak için araçsallaştırıyorlar. Allah adaleti emretmiştir. Kürt meselesi de ancak adalet ile çözülebilecek bir meseledir. Işık yoksa karanlık vardır. Karanlık ışığın yokluğudur. Adaletin yokluğunda da zulmün karanlığı çöker. Evet, öncelikle halkımıza ve milletimize hizmet emeliyiz. Dünyanın her yerindeki kardeşlerimize, haksızlığa uğramış mazlumlara imkânlarımız elverdiğince sahip çıkmaya çalışıyoruz ama Kürt atasözünde denilir ki, ‘lêv, ji dirana pêştire’. İnşallah kardeşlik bağlarımız daha da güçlenecek.” ifadelerini kullandı.

Kabullerinden dolayı HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu’na teşekkür eden Bizûtnawey İslami yetkilileri, HÜDA PAR’a başarılar diledi.

Bu nezaket ziyaretlerinden ötürü HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu da İslami Hareket heyetine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. (İLKHA)

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

eczane

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Diyarbakir Nöbetçi Eczaneler

Diyarbakır/Yenişehir
Gülan Eczanesi
04122285313
DAĞKAPI MEYDANI BOWER HASTANESİ KARŞISI DAĞKAPI CİĞERCİ İBO BİTİŞİĞİ


Diyarbakır/Yenişehir
Güneydoğu Eczanesi
04122282890
LİSE CAD. VALİLİK ARKASI NÜFUS MÜD. YANI GAP APT ALTI NO:38/A


Diyarbakır/Bağlar
Özdeniz Eczanesi
04122337649
CEZAEVİ ALT KÖŞESİ VALİ ÜNAL ERKAN İ.Ö.O SOKAĞI 6 VE 7 NOLU SAĞLIK OCAĞI KARŞISI PERŞEMBE PAZARI CADDESİ


Diyarbakır/Bağlar
Yenı Yasam Eczanesi
04122353131
ÖZEL BAĞLAR HASTANESİ KARŞISI AYDIN KAYA APT. BAĞLAR DÖRTYOL P.T.T. KARŞISI


Diyarbakır/Bağlar
Merkez Eczanesi
04122904511
KADIN DOĞUM HASTANESİ ARKASI BAĞCILAR MAH. YENİHAL 2. CAD. JİYAN 3 SİTESİ ALTI NO:25/A BAĞLAR ROYAL MARKET YANI ESKİ AVEA CAD.


Diyarbakır/Kayapınar
İskan Mafrak Eczanesi
04122513221
GAZİLER KAPLAN CİTYPARK DÜĞÜN SALONU IŞIKLARINDAKİ JİBERİN SOKAĞINDA AKKOYUNLU İLKÖĞRETİM OKULU KARŞISI LEZGİN 4 EVLERİ ALTI


Diyarbakır/Kayapınar
Pilatin Eczanesi
04122570530
DİCLEKENT NASIR USTA KALDİRİM HİZASİNDA. DİCLEKENT GO PETROL İLE OPET PETROL (ESKİ LUKOİL PETROL) ORTASINDA YENİYOL SON DURAK


Diyarbakır/Kayapınar
Talaytepe Eczanesi
04125022519
OTOGAR İLE SANAYİ ARASI YOLDAN İÇERİ GİRİŞTE İKİNCİ KAVŞAKTA SAĞDA. OTOGAR ARKASI 50 METRELİK YOLDA KOMPLEXİA (TEZ-GEL KOM KARŞISINDA )


Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği