Telefon
WhatsApp
Kırtasiyeciler: Zincir marketlerde kırtasiye ürünleri satılmasın!

Zincir marketlerin kendi alanları dışına çıkarak her türlü ürünü sattığını belirten Batman’daki kırtasiyeci esnafı, marketlerin kırtasiye malzemesi satmasının işlerini büyük oranda düşürdüğünü söyledi.

Salgın sürecinde satış yapmayarak ciddi sıkıntılar yaşadıklarını ifade eden esnaf, her yıl okul sezonunda yaşadıkları bu soruna yetkililerin kalıcı çözüm bulmasını istedi.

6 Eylül tarihinde okulların açılacak olmasının kendilerini sevindirdiğini dile getiren esnaf, tüm hazırlıklarını tamamladıklarını kaydetti.

“Devletin bu konuda yasa çıkarmasını istiyoruz”

Kırtasiyelerde market ürünleri satılmadığı gibi marketlerde de kırtasiye ürünlerinin satılmamasını isteyen kırtasiyeci esnafı Mikail Yıldırım, şunları söyledi:

“11 yıldır kırtasiye işletiyorum. Yaklaşık 2 yıldır pandemiden dolayı iş yapamadık. En son Milli Eğitim Bakanı 6 Eylül’de okulların açılacağını söyledi. Bizde geçen iki yıl içerisinde elimizde kalan ürünlerimiz ile birlikte bir kısım daha da ürün alarak hazırlıklarımızı yaptık. Yalnız çok büyük bir sıkıntımız daha devam etmektedir. Zincir marketlerin kırtasiye ürünlerini satmaları bizim için sıkıntı oluyor. Nasıl ki kırtasiyeciler marketlerdeki gıda ürünlerini satamıyorsa, marketler de kırtasiye ürünlerini satmamalı. Devletin bu konuda yasa çıkarmasını ve sorunumuza kalıcı bir çözüm bulmasını istiyoruz.”

“Zincir marketlerin kırtasiye ürünleri satması bizi çok kötü etkilemektedir”

Zincir marketlerde kırtasiye ürünlerinin satılmaması gerektiğini belirten bir diğer kırtasiye işletmecisi Hamit Bulut, “Kırtasiye sektörü olarak iki seneye yakındır pandemiden dolayı bayağı sıkıntılar yaşadık. Birçok ödememizi yapamadığımız için bazı mallarımızı iade etmek durumunda kaldık. Kırtasiye sektörü olarak salgın sürecinden bu kadar kötü etkilenmemizin üzerine zincir marketlerin kırtasiye ürünleri satması bizi çok kötü etkilemektedir. Hatta bazı küçük esnaflarımızın iflasına bile neden olmaktadır.” şeklinde konuştu.

“Zincir marketler ellerini kırtasiye ürünleri üzerinden çeksinler”

Kırtasiye sektörünün sıkıntı yaşadığı salgın sürecinde zincir marketlerin hiç ara vermeden çalıştığını ifade eden Bulut, mağdur oldukları bu süreçten sonra zincir marketlerinin kırtasiye ürünlerini satmaması gerektiğini söyledi.

Bulut, “Yeni sezon için bütün hazırlıklarımızı yaptık. Kırtasiye sektörümüz salgın sürecinde çok sıkıntılar yaşadı. Marketler ise hiç ara vermeden tam kapasite ile çalıştılar. Bu yüzden zincir marketlerin ellerini kırtasiye ürünleri üzerinden çekmelerini istiyoruz. Şayet bu sezonda da beklediğimiz satışı yapamazsak birçok kırtasiyeci esnafı iflas edecektir. Yetkililerden ricamız marketlerin sadece gıda ve temizlik ürünleri satmalarını ve onun haricinde başka bir şey satmamalarıdır. Özellikle kırtasiye ürünleri üzerinde durmalarını istiyoruz.” diye konuştu.(İLKHA)

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

eczane

Reklam

Yazarlarımız

Bismil Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği