Telefon
WhatsApp
Kudüs'ün özgürlüğü İslam ümmetinin birlikteliğinden geçer
300 X 250 Reklam Alanı

1979 yılında ilan edilen Dünya Kudüs Günü, tüm dünya Müslümanlarının gündemini bütünüyle meşgul etmesi, üzerinde düşünülmesi, kudsiyetinin anlaşılması ve mevcut sorunlarına İslam aleminin çözüm üretmesi için her yıl Ramazan ayının son Cuma gününde düzenlenen çeşitli etkinliklerle Mescid-i Aksa ve Filistin davası gündemdeki yerini korumaya devam ediyor.

Yaklaşık 73 yıldır işgal altında olan Filistin için birlik ve beraberlik çağrısında bulunan Siirtliler, Kudüs'ün özgürlüğünün İslam ümmetinin birlikteliğinden geçtiğini ifade etti.

Sabahattin Nokays

Dünya Kudüs Günü dolayısıyla Filistinli Müslümanlara dua ettiklerini belirten Sabahattin Nokays, "Allah yardımcıları olsun. Onların bu zulümden kurtulmaları için tüm Müslümanların birlik olmaları gerekir. Bu birliği de yine tesis edecek olan bizleriz. Tabi ki Müslüman liderlerimize büyük görevler düşmektedir. İnşallah birliktelik sağlanır." dedi.

"İslam ülkelerinin yöneticileri buna bir çare bulmalılar"

İslam düşmanları karşısında Müslümanların uyanık olmaları gerektiğini hatırlatan Nokays, "İslam ülkelerinin birlik olmaları, liderlerinin bir çare bulmaları gerekir. Peygamber Efendimizin buyurduğu gibi Müslümanlar bir binanın tuğlaları gibidirler. Tuğlaların birlik olmaması halinde o bina çöker, yıkılır. Bizim birlik olmamamız halinde bunu fırsat bilen İslam düşmanları ellerinden gelen oyunları yapacaktır." ifadelerini kullandı.

Sinan Erden

Filistin'in, Türkiye için kırmızı çizgi olduğunun altını çizen Sinan Erden, "Yapılan zulümleri görüyoruz. İnsanları evlerinden atıp yurtlarını işgal ediyorlar. Müslümanların birlik olmaları, onların yardımına koşmaları ve her konuda desteklerini sunması lazım. Keşke elimizde imkân olsaydı da oraya gidip savaşabilseydik." şeklinde konuştu.

Kudüs'ün Müslümanların ilk kıblesi ve Resulullah'ın miraca çıktığı yer olduğuna vurgu yapan Erden, "Böyle bir yer için Suudi Arabistan, Mısır, Ürdün ve Irak'ın bulunduğu bu coğrafyada sadece Türkiye'nin sesi çıkıyor. Allah rızası için birlik olmalıyız." diye belirtti.

Ömer Özer

"Filistin davasıyla ilgilenmediğimiz için başımızdan musibetler eksik olmuyor"

Müslümanların bir olup Allah'ın ipine sımsıkı sarılmadığı sürece muvaffak olamayacağını belirten Ömer Özer, "Bu günler için bir olmamız lazım. Bizler tok yatıp tok kalktığımızdan dolayı onların durumlarından haberdar değiliz. Haberdar olmadığımız için de Allah-u Teala bu musibeti üzerimize yağdırıyor. Bunları göz önünde bulundurarak harekât etmeli ve birbirimize sahip çıkmalıyız. Gerek dua ve gerekse yardım elimizden ne geliyorsa yapmalıyız. Bizler birlik ve beraberlik içerisinde olursak Filistin'in sorunlarının da bitebileceğini düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Aydın Tartar

Kudüs'ün özgürlüğü konusunda ümitvar olduğunu dile getiren Aydın Tartar ise "İnşallah Kudüs bir gün kurtulacaktır. Tabi ki şu anki durumuna çok üzülüyor ve elimizden geleni yapmak istiyoruz. Ama dünya buna seyirci kalıyor. Şayet Müslümanlar birlik ve beraberlik içerisinde olsaydı yenemeyecekleri hiçbir güç yoktur. İnşallah Müslümanların birlik ve beraberliğiyle Kudüs kurtulacaktır." dedi. (İLKHA)

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

eczane

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Diyarbakir Nöbetçi Eczaneler

Diyarbakır/Yenişehir
Gülan Eczanesi
04122285313
DAĞKAPI MEYDANI BOWER HASTANESİ KARŞISI DAĞKAPI CİĞERCİ İBO BİTİŞİĞİ


Diyarbakır/Yenişehir
Güneydoğu Eczanesi
04122282890
LİSE CAD. VALİLİK ARKASI NÜFUS MÜD. YANI GAP APT ALTI NO:38/A


Diyarbakır/Bağlar
Özdeniz Eczanesi
04122337649
CEZAEVİ ALT KÖŞESİ VALİ ÜNAL ERKAN İ.Ö.O SOKAĞI 6 VE 7 NOLU SAĞLIK OCAĞI KARŞISI PERŞEMBE PAZARI CADDESİ


Diyarbakır/Bağlar
Yenı Yasam Eczanesi
04122353131
ÖZEL BAĞLAR HASTANESİ KARŞISI AYDIN KAYA APT. BAĞLAR DÖRTYOL P.T.T. KARŞISI


Diyarbakır/Bağlar
Merkez Eczanesi
04122904511
KADIN DOĞUM HASTANESİ ARKASI BAĞCILAR MAH. YENİHAL 2. CAD. JİYAN 3 SİTESİ ALTI NO:25/A BAĞLAR ROYAL MARKET YANI ESKİ AVEA CAD.


Diyarbakır/Kayapınar
İskan Mafrak Eczanesi
04122513221
GAZİLER KAPLAN CİTYPARK DÜĞÜN SALONU IŞIKLARINDAKİ JİBERİN SOKAĞINDA AKKOYUNLU İLKÖĞRETİM OKULU KARŞISI LEZGİN 4 EVLERİ ALTI


Diyarbakır/Kayapınar
Pilatin Eczanesi
04122570530
DİCLEKENT NASIR USTA KALDİRİM HİZASİNDA. DİCLEKENT GO PETROL İLE OPET PETROL (ESKİ LUKOİL PETROL) ORTASINDA YENİYOL SON DURAK


Diyarbakır/Kayapınar
Talaytepe Eczanesi
04125022519
OTOGAR İLE SANAYİ ARASI YOLDAN İÇERİ GİRİŞTE İKİNCİ KAVŞAKTA SAĞDA. OTOGAR ARKASI 50 METRELİK YOLDA KOMPLEXİA (TEZ-GEL KOM KARŞISINDA )


Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği