Telefon
WhatsApp
Mardin'de 235 bin 527 öğrenci ders başı yaptı

Mardin genelinde bin 185 okulda 13 bin 37 öğretmen ve 235 bin 527 öğrencinin 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılına başlaması nedeniyle Vali Demirtaş, Zinciriye İlkokulu'nu gerçekleşen açılış törenine katılarak yüz yüze eğitimde okullarına kavuşan öğrencilerin mutluluğuna ortak oldu.

Sınıfları ziyaret ederek salgın nedeniyle uzun bir dönemin ardından okullarına ve arkadaşlarına kavuşan öğrencilere güzel bir eğitim-öğretim yılı dileyen Vali Demirtaş; maske, mesafe ve temizlik kurallarını hatırlatarak öğrencilere maske ve hijyen seti dağıttı.

Mardin'de vatandaşların son zamanlarda aşıya olan ilgisiyle birlikte çok yüksek riskli kategoriden çıktığını hatırlatan Vali Demirtaş, sağlıklı ve maskenin olmayacağı bir eğitim-öğretim için aşı olunması çağırısında bulundu.

Öğrencilerin sağlıklı bir geleceğe hazırlanması için yüz yüze eğitimin önemine değinen Vali Demirtaş, "Yüz yüze eğitim; çocuklarımızın eğitimi, refahı ve zihinsel sağlığı için büyük önem arz etmektedir. Geleceğimiz olan çocuklarımızın özlem duyduğu yüz yüze eğitimin sekteye uğramaması için bir kez daha tüm vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyorum. Aşının ciddi oranda hastanelere yatışı ve can kayıplarının önüne geçtiği bilimsel bir gerçektir. Bu salgını hep birlikte yenebiliriz. Aşı olmamış vatandaşlarımız hem kendi sağlıklarını hem de sevdiklerinin sağlıklarını tehlikeye attıklarını unutmamalıdır. Bütün öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve okul idarecilerimize başarılar diliyorum. Yeni eğitim öğretim dönemi ilimize hayırlı olsun." dedi. (İLKHA)

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

eczane

Reklam

Yazarlarımız

Bismil Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği