Telefon
WhatsApp
Mardin’de husumetli aileler barıştırıldı
300 X 250 Reklam Alanı

Eren ile Ete aileleri arasında yaşanan husumet, tarafların araya girmesiyle barışla sonuçlandı. Husumetli aileler Kızıltepe'de düzenlenen barış merasiminde bir araya gelerek aralarındaki husumetin tatlıya bağlandığını belirttiler.

Kızıltepe'de üç yıl önce aralarında henüz öğrenilemeyen bir nedenle aralarında tartışma çıkan Hakan Ete ile Ali Eren'in yaşanan tartışmanın kavgaya dönüşmesiyle Ali Eren (25) yaşamını yitirmişti.

Yaşanan kavganın ardından aralarında husumet başlayan Ete ile Eren aileleri arasındaki husumet, araya girenlerin gayretiyle sona erdi.

Kızıltepe Müftüsü Mahsum Taşçı, Muhittin Çağrı ile Fikret Ezi'nin arabuluculuğu ile Kızıltepe Cumhuriyet Mahallesi Bahçet Keleşoğlu Taziye Evi’nde bir araya gelen taraflar aralarındaki husumetin tatlıya bağlandığını ifade ettiler.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan barış merasimi, barışa vesile olanların arasında bulunan Kızıltepe Müftüsü Mahsum Taşçı'nın taziye evinde toplanan taraflara hitaben teşekkür konuşmasıyla devam etti.

Bölgede bu ve buna benzer husumete vesile olan üzücü olayların yaşandığını, bu gibi vuku bulan bütün husumetlerin tarafların itidali ve yapıcı yaklaşımlarıyla son bulması gerektiğine her seferinde çağrıda bulunduklarını ifade eden Kızıltepe Müftüsü Mahsum Taşçı, "Mardin’i Mardin yapan güzel hasletleridir. Burası kadim bir medeniyetin izlerini günümüze kadar taşıyan güzel bir kardeşlik şehridir. Bu kardeşliğin bozulması, aralardaki dargınlıkların, husumet ve nifak tohumlarının ortadan kaldırılması için hepimize görevler düşüyor. Ailelerimizin büyükleri, kanaat önderleri, STK temsilcileri, bilim ve eğitim adamlarının bu hususta büyük fedakârlıkta bulunmaları gerekiyor. Yanlışta ısrar etmek, hataların üzerine yeni hatalar eklemek için hepimiz üzerimize düşeni yapmakla mükellefiz. Eren ve Ete ailelerinin iki genci arasında yaşanan kazadan kaynaklı olan husumetin ortadan kaldırılması için her iki tarafla da görüşmelerimiz oldu. Yaşanan görüşmelerin neticesinde her iki ailenin olumlu yaklaşımı ile bugün burada bu husumeti bitirmek üzere toplandık. Ben her iki ailemize de teşekkür ediyorum. İnşallah bu güzel barış merasimi, aralarında husumetleri devam eden diğer ailelerimizin de barışına vesile olur.” diye konuştu.

Barış merasiminde gençlere de nasihatlerde bulunan Müftü Taşçı, "Gençlerimizden de istirhamımız, büyüklerin gösterdiği yolda yürüyüp tavsiyeleri doğrultusunda hareket etmeleri ve husumetlerin olmasına mahal vermemeleridir." dedi.

Yapılan konuşmanın ardından Ete ailesi ile Eren ailesinin mensupları tokalaşarak aralarındaki husumetin sona erdiğini ilan ettiler.

Yaşanan barış merasiminde bir araya gelen taraflar daha sonra Ete Ailesi'nin ikamet ettiği Yukarı Yeni Köy Mahallesi'nde verilen barış yemeği sofrasında buluştu. (İLKHA)

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

eczane

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Diyarbakir Nöbetçi Eczaneler

Diyarbakır/Yenişehir
Gülan Eczanesi
04122285313
DAĞKAPI MEYDANI BOWER HASTANESİ KARŞISI DAĞKAPI CİĞERCİ İBO BİTİŞİĞİ


Diyarbakır/Yenişehir
Güneydoğu Eczanesi
04122282890
LİSE CAD. VALİLİK ARKASI NÜFUS MÜD. YANI GAP APT ALTI NO:38/A


Diyarbakır/Bağlar
Özdeniz Eczanesi
04122337649
CEZAEVİ ALT KÖŞESİ VALİ ÜNAL ERKAN İ.Ö.O SOKAĞI 6 VE 7 NOLU SAĞLIK OCAĞI KARŞISI PERŞEMBE PAZARI CADDESİ


Diyarbakır/Bağlar
Yenı Yasam Eczanesi
04122353131
ÖZEL BAĞLAR HASTANESİ KARŞISI AYDIN KAYA APT. BAĞLAR DÖRTYOL P.T.T. KARŞISI


Diyarbakır/Bağlar
Merkez Eczanesi
04122904511
KADIN DOĞUM HASTANESİ ARKASI BAĞCILAR MAH. YENİHAL 2. CAD. JİYAN 3 SİTESİ ALTI NO:25/A BAĞLAR ROYAL MARKET YANI ESKİ AVEA CAD.


Diyarbakır/Kayapınar
İskan Mafrak Eczanesi
04122513221
GAZİLER KAPLAN CİTYPARK DÜĞÜN SALONU IŞIKLARINDAKİ JİBERİN SOKAĞINDA AKKOYUNLU İLKÖĞRETİM OKULU KARŞISI LEZGİN 4 EVLERİ ALTI


Diyarbakır/Kayapınar
Pilatin Eczanesi
04122570530
DİCLEKENT NASIR USTA KALDİRİM HİZASİNDA. DİCLEKENT GO PETROL İLE OPET PETROL (ESKİ LUKOİL PETROL) ORTASINDA YENİYOL SON DURAK


Diyarbakır/Kayapınar
Talaytepe Eczanesi
04125022519
OTOGAR İLE SANAYİ ARASI YOLDAN İÇERİ GİRİŞTE İKİNCİ KAVŞAKTA SAĞDA. OTOGAR ARKASI 50 METRELİK YOLDA KOMPLEXİA (TEZ-GEL KOM KARŞISINDA )


Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği