Telefon
WhatsApp
Mardin'de Siyer Yarışmasında başarılı olanlara ödülleri dağıtıldı

Türkiye geneli düzenlenen ve salgın nedeni ile bu yıl çevrimiçi (online) olarak 25, 26, 27 ve 28 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen Siyer Yarışmasında yüz binlerce kişi ter döktü.

Gerçekleştirilen yarışmada Midyat ilçesinden 21 katılımcı dereceye girerek çeşitli ödüller almaya hak kazandı.

Her yıl düzenlenen bir organizasyonla ödüller dağıtılırken bu yıl ki organizasyon geçen yıl olduğu gibi Covid-19 salgını nedeniyle yine gerçekleştirilemedi. Ödülü kazanan katılımcılara okullarında, işyerlerinde ya da evlerinde ödülleri takdim edildi.

Midyat'ta, Türkiye geneli derece yapan 21 kişinin olduğunu ve Türkiye geneli drone, tablet, kitap seti gibi birçok hediyeler verildiğini belirten Peygamber Sevdalıları Midyat Yetkilisi Nureddin Ayyıldız, yarışmaya katılanlara teşekkür ederek dereceye girenleri tebrik etti.

Hazreti Peygamber'in (Sallallahu Aleyhi Vessellem) hayatının öğrenilmesinin ve öğretilmesinin önemli bir çalışma olduğunu dile getiren Ayyıldız, bu yarışmanın kaybedeninin olmadığını belirtti.

Ayyıldz, "Midyat Peygamber Sevdalıları olarak, bu yıl çevrimiçi olarak gerçekleştirilen yarışmaya katılan tüm Peygamber Sevdalılarını tebrik ediyoruz. Midyat'ta 21 katılımcı kardeşimiz ödül almaya hak kazandı. Salgın nedeniyle ödül töreni düzenleyemedik maalesef. Hak sahiplerini okullarında, iş yerlerinde ya da evlerinde ziyaret ederek ödüllerini takdim ettik. Aslında Hazreti Peygamber'in hayatını öğrenmek hepimiz için bir kazanç oldu. Yani bu yarışmanın kaybedeni yoktur. Çünkü hepimiz bir şekilde bu yarışma vesilesiyle Peygamber Efendimiz'in hayatını okumuş olduk, anlamaya çalıştık, salâvat getirdik. Yarışmaya iyi hazırlananlar da iki defa kazanmış oldular. Bu hediyeler de onların başarılarının karşılığıdır. Yarışmaya katılan herkese teşekkür ediyoruz. Başarı gösterenleri de tebrik ediyoruz." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Bismil Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği