Telefon
WhatsApp
Mardin'de toplanan yardımlar selden etkilenen Kastamonu'ya uğurlandı

Mardin Valiliği öncülüğünde koordine edilen kampanya ile 1,5 milyon TL nakit ve 17 tırlık 407 ton gıda malzemesi toplandı.

Toplanan yardımlar bugün kentin Organize Sanayi Bölgesi'nden Mardin Valisi Mahmut Demirtaş'ında katıldığı programla Kastamonu'daki afetzedelere ulaştırılmak üzere dualarla yola çıktı.

Programda konuşan Vali Demirtaş, son zamanlarda ülkenin farklı bölgelerinde yaşanan sel ve yangın felaketlerinden söz ederek bu afetlerden etkilenenler için başlatılan yardım kampanyasına Mardinlilerin yoğun destekte bulunduğunu belirtti.

Yardım kampanyasına destek verenlere teşekkür eden Demirtaş, "Bu yardım tırlarını ülkemizin en güneyinden kuzeyine ulaştıracağız inşallah. Yangında vefat edenlere rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Bu afetlerden etkilenenlere geçmiş olsun diyor ve inşallah bu hadiselerin ülkemizin başına tekrar gelmemesini diliyorum. İnşallah uğurlayacağımız 17 tırımızda 307 ton un, 25 ton makarna ve bulgur bulunuyor. İnşallah bu yardımlarımız yarın Kastamonu'ya ulaşacak." dedi. (İLKHA)

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

eczane

Reklam

Yazarlarımız

Bismil Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği