Telefon
WhatsApp
Milli Eğitim Bakanı Özer, Diyarbakır'da okul açılış törenine katıldı

Merkez Kayapınar ilçesindeki Mezopotamya İlkokulu açılışında konuşan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 6 Eylül itibariyle yüz yüze eğitimin uygulamaya geçmesinden memnuniyet duyduğunu belirterek Sağlık Bilim Kurulu'nun onaylamış olduğu kurallar çerçevesinde yüz yüze eğitime devam etme kararlığı içerisinde olduklarını ifade etti.

Şu an itibariyle okul bazlı bir kapatma yaklaşımı sergilemediklerini dile getiren Özer, vaka bazlı ve yakın temaslı duruma göre Sağlık Bakanlığınca belirlenen kriterler doğrultusunda 14 günlük yüz yüze eğitime ara verildiğini söyledi.

Diyarbakır'daki vaka durumlarına ve dersliklerdeki öğrenci yoğunluğu durumuna da değinen Özer, "Diyarbakır'daki yaklaşık 19 bin sınıftan sadece 21'inde yüz yüze eğitime 14 gün ara verildi. Bu öğrencilerimiz canlı sınıflarda uzaktan eğitim süreçlerine devam edecek ve 14 gün sonra tekrar okullarına kavuşacaklar. Diyarbakır'da 2002 yılında 6 bin olan derslik sayısını 19 bine, 9 bin 301 öğretmen kadrosunu 26 binin üzerine çıkarttık." dedi.

Özer, "Diyarbakır’da derslik başına düşen ilköğretim öğrenci sayısı 57’den 29’a, ortaöğretimde ise 39’dan 26'ya öğretmen başına düşen ilköğretim öğrenci sayısı 39'dan 18'e düşmüştür. Bir yandan öğretmen başına düşen öğrenci sayısı azalırken öteki yandan derslik başına düşen öğrenci sayısında da ciddi düşüşler görülmektedir." ifadelerini kullandı.

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu da, yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulundu. Konuşmaların ardından okulun açılışı gerçekleştirildi.

Mezopotamya Ortaokulunun açılışı sonrası Özer, Karaloğlu ve beraberindekiler Şirinler Anaokulu ile Vali Gökhan Aydıner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret ederek, öğrencilerle sohbet etti. (İLKHA)

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

eczane

Reklam

Yazarlarımız

Bismil Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği