Telefon
WhatsApp
Minia Kudüs turu etkinlikler eşliğinde devam ediyor
300 X 250 Reklam Alanı

Mescid-i Aksa ve Kudüs davasına dikkatleri çekmek amacıyla organize edilen Minia Kudüs tırı dün merkez Sur ilçesi Şeyh Said Meydanında ziyaretçi akınına uğrarken bugün Bağlar ilçesi Newruz Park alanında yerini aldı.

Minia Kudüs tırının bulunduğu Newruz Park alanında ziyaretçilere yönelik Yetimler Vakfı tarafından düzenlenen etkinlikte ezgi ve ilahi dinletisi ile konuşmalar yapıldı.

Organize edilen programda konuşan HÜDA PAR Diyarbakır merkez Sur İlçe Başkanı Ercan Şenol, Kudüs'ün İslam Ümmeti açısından önemine değindi.

HÜDA PAR Diyarbakır merkez Sur İlçe Başkanı Ercan Şenol

Kudüs'ü miraç mucizelerinin gerçekleştiği, Hazreti Muhammed'in manen 124 bin peygamberin önünde (Sallallahu Aleyhi Vesellem) namaz kıldırdığı ve bir rekât namaz kılmanın diğer mescitlerden 500 kat namaz kılmaktan daha hayırlı olduğu bir yer olarak tanımlayan Şenol, "Bizler her bir fert olarak Kudüs'ün mukaddesatı üzerinde durmamız, çocuklarımıza öğretmemiz ve tanıtmamız gerekir. Kudüs, aslında Müslümanların elindeyken mü'minler şeref, izzet ve değer bulduğu asırlar yaşadı. Ne zamanki elimizden çıktıysa Müslümanlar zelil oldu, ezildi, namus tarumar edildi." dedi.

"Kudüs, Müslümanlar açısından imanın pompalandığı yerdir"

İslam ümmetinin durumuna da vurgu yapan Şenol, "Şu anda Müslümanlar birbirlerinin kuyusunu kazmak için siperde durmaktalar. Bu ahlakımızdan vazgeçmezsek maalesef Diyarbakır'da İstanbul'da elden gidecek. Kudüs'ün muhafaza edilmesi tüm İslam beldelerinin güven içerisinde yaşam sürmesine sebep olacak. Onun için Kudüs Müslümanlar açısından imanın pompalandığı bir yerdir. Ne zamanki Müslümanlar bölük pörçük oldularsa Kudüs sevdasıyla içlerine pompa mesabesinde kan gitti." ifadelerini kullandı.

Şenol, "Şu anda bütün cemiyet, cemaat ve partilerin Kudüs etrafında birleşip 'Bizler Kudüs'ü tekrardan işgal altından kurtarmalıyız' düşüncesine kapıldıkları gibi inşallah Kudüs çok yakın bir zamanda bütün Müslümanları bir araya getirecek." şeklinde konuştu.

"Çocuklarımıza Kudüs sevdasını aşılamalıyız"

Kudüs sevdasının çocuklara da aktarılması gerektiğinin altını çizen Şenol, "Kudüs'ün değeri yanımızda çok büyük ama neden çocuklarımız bu değeri bilmiyorlar? Neden arkamızdaki nesil bu değerin farkında değiller? Acaba dilimiz ile kalbimiz birbirine zıt şeyler mi söylüyor? Yani Kudüs bizim için toparlayıcı hükmünde derken çocuklarımız Kudüs'ün nerede olduğunu bilmiyorlarsa bu söylemimizin hiçbir değeri kalmamaktadır." diye belirtti.

Evlerde Kudüs resminin olması gerektiğini söyleyen Şenol, "Çocuklarımıza özellikle Filistinli çocukların taşlarla süper devletleri dize getirdikleri hikayeleri anlatacağız ve o çevresi mübarek kılınmış aziz toprakları işgalci siyonistlerin elinden çıkarmalıyız. Allah o günleri bizlere göstersin inşallah." dedi.

Minia Kudüs tırının yarın saat 10.00 ile 22.00 saatleri arasında merkez Kayapınar ilçe sakinlerini ağırlamak üzere 15 Temmuz Şehitler Parkında olacağı belirtildi. (İLKHA)

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

eczane

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Diyarbakir Nöbetçi Eczaneler

Diyarbakır/Yenişehir
Gülan Eczanesi
04122285313
DAĞKAPI MEYDANI BOWER HASTANESİ KARŞISI DAĞKAPI CİĞERCİ İBO BİTİŞİĞİ


Diyarbakır/Yenişehir
Güneydoğu Eczanesi
04122282890
LİSE CAD. VALİLİK ARKASI NÜFUS MÜD. YANI GAP APT ALTI NO:38/A


Diyarbakır/Bağlar
Özdeniz Eczanesi
04122337649
CEZAEVİ ALT KÖŞESİ VALİ ÜNAL ERKAN İ.Ö.O SOKAĞI 6 VE 7 NOLU SAĞLIK OCAĞI KARŞISI PERŞEMBE PAZARI CADDESİ


Diyarbakır/Bağlar
Yenı Yasam Eczanesi
04122353131
ÖZEL BAĞLAR HASTANESİ KARŞISI AYDIN KAYA APT. BAĞLAR DÖRTYOL P.T.T. KARŞISI


Diyarbakır/Bağlar
Merkez Eczanesi
04122904511
KADIN DOĞUM HASTANESİ ARKASI BAĞCILAR MAH. YENİHAL 2. CAD. JİYAN 3 SİTESİ ALTI NO:25/A BAĞLAR ROYAL MARKET YANI ESKİ AVEA CAD.


Diyarbakır/Kayapınar
İskan Mafrak Eczanesi
04122513221
GAZİLER KAPLAN CİTYPARK DÜĞÜN SALONU IŞIKLARINDAKİ JİBERİN SOKAĞINDA AKKOYUNLU İLKÖĞRETİM OKULU KARŞISI LEZGİN 4 EVLERİ ALTI


Diyarbakır/Kayapınar
Pilatin Eczanesi
04122570530
DİCLEKENT NASIR USTA KALDİRİM HİZASİNDA. DİCLEKENT GO PETROL İLE OPET PETROL (ESKİ LUKOİL PETROL) ORTASINDA YENİYOL SON DURAK


Diyarbakır/Kayapınar
Talaytepe Eczanesi
04125022519
OTOGAR İLE SANAYİ ARASI YOLDAN İÇERİ GİRİŞTE İKİNCİ KAVŞAKTA SAĞDA. OTOGAR ARKASI 50 METRELİK YOLDA KOMPLEXİA (TEZ-GEL KOM KARŞISINDA )


Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği