Telefon
WhatsApp
Park halindeki araçtan hırsızlık yapan zanlı tutuklandı

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, Fransa'dan memleketi Gaziantep'e gelen gurbetçi ailenin park ettikleri araçlarının içerisinde bulunan 200 bin lira değerindeki altın ve dövizleri çalan şüphelinin yakalanması için çalışma başlatıldığı belirtildi.

Çalışma kapsamında şüphelinin kimliğinin belirlendiği belirtilen açıklamada, “28.08.2021 tarihinde gerçekleşen ve yurtdışından tatil için ilimize gelen bir hemşehrimizin alışveriş amacıyla park ettiği aracında meydana gelen otodan hırsızlık olayı ile ilgili olarak yapılan çalışma sonucunda, olayın şüphelisi 30.08.2021 tarihinde yakalanmış, hakkında yapılan yasal işlemler sonrası sevk edildiği adli mercilerce 31.08.2021 tarihinde tutuklanarak cezaevine konulmuştur.” denildi.

Camı açık bırakılan park halindeki araçtan hırsızlık yapan şüpheliden ele geçirilen 640 Euro, 3 bin 390 TL, 3 adet cumhuriyet altını, 1 adet yarım altın, 5 adet çeyrek altın, 8 adet altın bilezik, 2 adet yüzük, 1 adet altın zincir ve 1 adet altın set takımının sahibine teslim edildiği bildirildi.

Açıklamanın sonunda, “Bu vesileyle vatandaşlarımıza kısa süreli parklarda dahil olmak üzere araç içerisinde bekletilen küçük yaşta çocuk ve diğer canlılar ile bırakılan değerli eşyalar konusunda duyarlı olma ve alınacak basit tedbirlerle yaşanacak büyük olumsuzlukların önüne geçilebileceği hususlarını önemle hatırlatmak istiyoruz.” ifadeleri yer aldı. (İLKHA)

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

eczane

Reklam

Yazarlarımız

Bismil Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği