Telefon
WhatsApp
Ramazan alışverişinde esnaf kâr oranının düşük olmasından halk ise pahalılıktan şikâyetçi
300 X 250 Reklam Alanı

İftar ve sahur sofraları için alışveriş yapan vatandaşlar, fiyatların pahalılığından yakınırken Ramazan ayı için günler öncesinden hazırlıklarını tamamlayan esnaf, işlerinin hareketlenmesine rağmen düşük kar oranından şikâyetçi.

Ramazan’ın başlamasına saatler kaldı. Ramazan ayı boyunca sokağa çıkma kısıtlamaları uygulanacak. Bunun yanında alınan tedbirler gereği yiyecek içecek sektörü tamamen kapalı olacak. Sadece evlere servis ya da gel al usulü çalışacak. Evlerde fazlasıyla zaman geçirileceği için tüketim de her zamankinden fazla olacak.

Ramazan alış verişinin başlamasıyla birlikte halkın taze tahin tüketebilmesi için makine getirdiğini ifade eden esnaf Nimetullah Sevilgen, geçen yıla oranla alışveriş hareketliğinin daha fazla olduğunu söyledi.

İşlerimiz geçen seneye nazaran daha iyi inşallah el ele vererek salgını atlatacağız

Halkın en fazla tahin, helva ve kuru kaysıya yöneldiğini ifade eden Sevilgen, geçen sene ile bu seneki satış oranlarını şu şekilde değerlendirdi:

Allah’a şükür bu gece Ramazan ayının ilk sahuruna kalkmış olacağız. Bizlerde bu amaçla halkımızın taze tüketmesi için organik susamı makine yardımıyla öğüterek tahin elde ediyoruz. Bunu müşterinin gözü önünde yapıyoruz. İşimiz geçen seneye göre daha fazla oluyor, inşallah yavaş yavaş işlerimiz açılacaktır. Hepimiz el ele verir ve birebirimize destek verirsek bu salgını atlatacağımıza inanıyorum.

Hafif ve doyurucu bir gıda olduğu en fazla tahin tercih ediliyor

Geçen sene işlerin çok düşük olduğunu ama bu sene ise işlerinin biraz daha iyiye gittiğini dile getiren Sevilgen, bu sene özellikle tahini halkın gözü önünde yapmak için makine getirdiğini ve tahinin hafif ve doyurucu bir gıda olduğu için çok tercih edildiğini kaydetti.

Hareketlilik var ama kar oranları çok düşün ve halk pahalılıktan şikâyetçi

Ramazan alışverişinin geçen yıla oranla daha iyi olduğunu ifade eden Reşit Esen, kar oranlarının çok düşük olduğundan şikâyet etti.

İşlerimizde az da olsa bir hareketlilik var ama kar oranı çok düşük.” diyen Esen, “ Vatandaşlar genelde zeytin, salça, tahin, reçel, helva gibi gıdalara talebi var ama fiyatlardan da şikâyetçi, memnun değiller. Fiyatların çok pahalı olmasından yakınıyorlar, Allah herkesin yardımcısı olsun. Devletten faizsiz kredi bekliyoruz, şu anda çok zorlanıyoruz, hangi esnafa sorsanız aynı şeyleri duyacaksınız, hiçbir esnaf durumundan memnun değil.” diyerek şikâyetini belirti.

Devletten tek beklentimiz faizsiz kredi veya destek paketleri

"Faizsiz kredi verilirse biraz olsun esnafın yüzü gülecek." diyen Esen, bu bir, iki gündür bir hareketlilik var, daha önceki kısıtlamalardan dolayı birikmiş ödemelerimiz vardı. Ramazan ayında da hafta sonları kısıtlamalar başlayacağı için yine ödemelerimizi yapamayacağız. Bizim devletten beklentimiz, faizsiz kredi veya destek paketleridir.” ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

eczane

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Diyarbakir Nöbetçi Eczaneler

Diyarbakır/Yenişehir
A Plus Eczanesi
04125025532
YENİŞEHİR MAH. LİSE 4. SOK.( DİYARBAKIR BAROSU YANI ADLİYE KARŞI SOKAĞI) İPSAN 7 APT. ALTI NO:14/B1


Diyarbakır/Sur
Nehir Eczanesi
04122261701
ŞEHİTLİK CAD. ŞEHİRLİK DÖRTYOL ÖZGÜL SİTESİ ALTI A/BLOK


Diyarbakır/Bağlar
Pınar Eczanesi
04122341155
C.EVİ ALT KÖŞE VALİ ÜNAL ERKAN İ.Ö.O SOKAĞI 6-7 NOLU SAĞLIK OCAĞI YANI(PERŞEMBE PAZARI SOKAĞI)


Diyarbakır/Bağlar
Çuhadar Eczanesi
04122344948
HATBOYU CAD. ORYIL PETROL YANI BEKTAŞ 1 APT. NO:5


Diyarbakır/Bağlar
Arzu Eczanesi
04125027071 05525027371
Araç Muayene istasyonu(TUVTURK) karşısı yoldan devam edince ilk kavşakta sağda (Hamravat ve Gökkuşağı Villaları arası) Meramların önü Esma Ana konutları altı


Diyarbakır/Kayapınar
Selamet Eczanesi
04122380807
SEYRANTEPE ŞANLIURFA YOLI 1.KM HUZUREVLERİ MAH. 3. SOKAK 13/A GENESİS HOSPİTAL ARKASI ACİL KARŞISI


Diyarbakır/Kayapınar
Kayapınar Eczanesi
04122570919
DİCLEKENT MAH. AVA DÜĞÜN SALONUNUN ARKASINDAKİ BEDİÜZZAMAN CAMİ ARKASI 265. SOK. NO:16/A ÇEYSA 6 SİTESİ ALTI


Diyarbakır/Kayapınar
Gaziler Eczanesi
04122522123
GAZİLER ÇEŞME DURAĞI KARŞISI


Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği