Telefon
WhatsApp
Rektör Şındak Çukurova Üniversitesi Rektörünü Ağırladı

“YÖK Anadolu Projesi” kapsamında gerçekleştirilen ziyarette Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel’e, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Berberoğlu, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Kayıklık ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sedat Uçar katıldı.

Eğitim, bilim ve teknoloji üretimi alanında geliştirilmesi düşünülen ortaklıkların görüşüldüğü toplantıda, üniversiteler arasında eğitim-öğretim, kültür-sanat, araştırma-geliştirme, çeşitli projeler, toplumsal hizmet ve bölgesel kalkınma gibi konularda fikir alışverişinde bulunuldu.

Görüşmede, Rektör Şındak’a Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cemalettin Erdemci, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Basri Memduhoğlu ve Genel Sekreter Yardımcımız Özer Fethi Çelepçıkay eşlik etti.

Cumhurbaşkanlığı himayesinde YÖK’ün organize ettiği “Yüksek Öğretim Kurulu Anadolu Projesi” kapsamında, 2006 yılından sonra kurulan Anadolu’daki 15 genç üniversite ile Türkiye’nin 12 köklü üniversitesi eşleştirilmişti. Üniversite de bu proje kapsamında Çukurova üniversitesi Tıp Fakültesi/Siirt Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Çukurova üniversitesi Eğitim Fakültesi/Siirt Üniversitesi Eğitim Fakültesi eşleştirildi.

Ziyarette Rektör Prof. Dr. Nihat Şındak tarafından misafirlere, Siirt’e özgü el dokuması tiftik kilim ve coğrafi işaretli diğer ürünler hediye ettikten sonra Tillo Kalesi ve Delikli Taş gibi turistik yerlere ziyarette bulunuldu.(İLKHA)

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

eczane

Reklam

Yazarlarımız

Bismil Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği