Telefon
WhatsApp
Seyahat acenteleri ve tur rehberlerinden Hasankeyf’te daha fazla zaman geçirmeleri istendi

Kaymakam Öztürk, bir otelin toplantı salonunda Artuklu Üniversitesi ve DİKA işbirliği ile yürütülen TRC 3. Bölgesi İnanç Turizm Rotası Oluşturma Fizibilite Projesi kapsamında, ülkenin çeşitli yerlerinden gelen seyahat acenteleri ve tur rehberleri ile bir araya geldi.

Toplantıda, ilçede yapılan ve yapılmakta olan projeler video slayt yöntemi ile izleyicilere sunuldu. Ardından Hasankeyf turizmi ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantıda bir konuşma yapan Kaymakam Öztürk, “Turizme çok büyük önem veriyoruz. İlçemiz Hasankeyf’in sahip olduğu tarihi ve kültürel güzellikleri ülkemize en iyi şekilde tanıtmak için acentelerden ve rehberlerimizden ilçemizde daha fazla zaman geçirmelerini, tarihi ve antik kentimiz Hasankeyf’i tur planlarına dâhil etmelerini, tekne turları, kale bölgesi, müze gibi kültürel mekânları ziyaret etmelerini, yeme içme tesislerinden faydalanmalarını temenni ediyorum.” dedi.

Toplantı sonrası ilçeye gelen seyahat acenteleri ve tur rehberleri, ilçenin tarihi yerlerini ziyaret edip tekne turu yaptı.

Toplantıya, Kaymakam Şenol Öztürk, Şanlıurfa Rehberler Odası Başkanı Müslüm Çoban, Artuklu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serhat Harman, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı, seyahat acenteleri ve tur rehberleri katıldı.(İLKHA)

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

eczane

Reklam

Yazarlarımız

Bismil Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği