Telefon
WhatsApp
Siirt Barosu’nun yeni hizmet binası ve lokali açıldı

Törene, Feyzioğlu'nun yanı sıra TBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Av. Sabri Erdal Güngör, TBB Yönetim Kurulu Üyesi Av. Eyyüp Sabri Çepik, TBB Disiplin Kurulu Başkanı Av. Uğur Uzer ve TBB Başkan Başdanışmanı Av. Zafer Köken ve baro üyeleri katıldı.

Barış Mahallesi'ndeki Adliye Sarayı yakınında yapılan  hizmet binasının açılış konuşmasını yapan Siirt Baro Başkanı  Av. Nizam Dilek, binanın yapımına destek veren TBB Başkanı Feyzioğlu ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

Feyzioğlu ise yaptığı konuşmanın başında, bu sabah saatlerinde izlediği Tillo’daki ışık hadisesine değindi.

Feyzioğlu, "Sabah çok önemli bir olaya ikinci kez tanıklık ettim, kendimi Siirt’te 'ışık hadisesine' tanık olmaktan dolayı şanslı hissettim. Işık hadisesini düşünme imkânı bulduğunuzda, görmeyenlerin de görmesini özellikle arzu ederim. 4,5 dakika süren bir ışık ve o 4,5 dakika bir daha geri gelmiyor. İbrahim Hakkı Hazretlerinin anlatmak istediği, acaba hayattan giden dakikaların bir daha geri gelmediği olabilir mi? Kırdığımız kalplerin lüzumsuzluğu olabilir mi? 4,5 dakika kadar kısa sürecek olan ömrümüzde başlangıç ve bitiş noktaları arasında olabildiğince çok hizmetle anılmak ve iz bırakmak olabilir mi? Bu gün ışık hadisesini izlemek bunları düşündürdü bana." dedi.

"Adalete erişim için avukatın yok sayılmasını en önemli engel olarak kabul ediyoruz"

Tüm adliyelerden beklentilerinin "adalet" olduğuna işaret eden Feyzioğlu, "Bu adalete erişim için avukatın yok sayılmasını en önemli engel olarak kabul ediyoruz. Sistemin aktörleri savunmayı yok saydıkları anda kendilerini inkâr ederler, vatandaşı inkâr ederler. Muhakemeyi hayata geçiren; avukat hâkim, savcı üçlüsüdür. Avukatı avukat, hakimi hakim, savcıyı savcı yapan bu anlayışı iliklerimize kadar tüm yargı camiasında inşallah yerleştireceğiz." dedi.

Konuşmasının ardından İLKHA muhabiri Feyzioğlu’na, "Daha önce Siirt’e gelişinizde çocuklara park yapacağınız konusunda söz vermiştiniz. Bu sözünüz halen geçerli mi?" şeklinde soru yöneltti.

"Park sözümüzün arkasındayız"

Feyzioğlu, bu soruya, "Daha yapılmadı mı? Biz sözümüzün arkasındayız.  Bu hatırlatmada bulunduğun için teşekkür ederim, en kısa sürede bu parkı yapacağız." cevabını verdi. Feyzioğlu, daha sonra Siirt Barosu Başkanı Nizam Dilek'e hitaben, "Beni bir daha çağırmanız gerekecek." dedi. (İLKHA)

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

eczane

Reklam

Yazarlarımız

Bismil Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği