Telefon
WhatsApp
Siirt Hukukçular Derneği'nden işgalci terör rejimi saldırılarına tepki
300 X 250 Reklam Alanı

Siirt Hukukçular Derneği, siyonist işgal rejiminin Mescid-i Aksa ve Kudüs'e yönelik saldırılarına düzenlediği basın açıklamasıyla tepki gösterdi.

Siirt Adliye Sarayı önünde gerçekleştirilen basın açıklamasında, Filistin halkına karşı savaş, soykırım ve insanlığa karşı suç işleyen işgalci terör şebekesinin Uluslararası Ceza Mahkemesi'nde yargılanması çağrısında bulunuldu.

Hukukçular Derneği adına basın açıklamasını okuyan Tuba Temiz, Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa, Kudüs ve Filistin topraklarının 1948 yılından beri terör rejiminin işgali altında olduğuna dikkat çekti.

"Şu ana kadar 181 masum insan şehid edildi"

Her yıl olduğu gibi bu Ramazan ayının başından itibaren işgal rejiminin Filistin halkına saldırmaktan geri durmadığını dile getiren Temiz, şunları söyledi:

Nitekim Ramazan ayının son Cuma'sı olan 7 Mayıs günü Mescid-i Aksa'da namaz kılmak üzere toplanan sivillere orantısız güç kullanarak saldırmıştır. israil terör rejimi, saldırılarına Gazze'de devam etmiş ve bu saldırılarda 55'i çocuk ve 33'ü kadın olmak üzere 188 sivil Filistinli şehid olmuş bin 230 kişi ise yaralanmıştır.

Tuba Temiz

"İnsanlığın vicdanı adına Filistin halkının sesini duymak ve duyurmak için toplandık"

Terör rejiminin Filistinli kardeşlerimizin haklarını uluslararası hukuk ilkelerini çiğneyerek gasp ettiğini ve bu gidişata dur demedikçe gasp etmeye devam edeceğini ifade eden Temiz, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

Hukukçular olarak bu hak gaspına ve hukuksuz saldırılara karşı üzerimize düşen görevi yerine getirmeye hazırız. Bu nedenle tam şu anda İstanbul, Kudüs, Cenevre, Londra ve New York başta olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki şehirlerde bulunan hukukçular olarak tüm insanlığın vicdanı adına Filistin halkının sesini duymak ve duyurmak için toplanmış bulunmaktayız. Bizler hakkın ve adaletin savunucusu avukatlar olarak tüm uluslararası örgütleri ve vicdan sahibi Hristiyan ve Yahudileri aşağıda sıraladığımız çağrılarımızın gereğini yerine getirmeye davet ediyoruz.

Uluslararası örgütleri ve vicdan sahibi Hristiyan ve Yahudilere gereken tepkiyi gösterme çağrısında bulunan Temiz, şu maddeleri sıraladı:

1-Hukuksuz ve insanlık dışı saldırılara derhal son verilmelidir.

2-Şeyh Cerrah bölgesi başta olmak üzere Doğu Kudüs ve Batı Şeria'da yaşayan Filistinlilerin mülkiyet haklarına karşı gerçekleştirmiş olduğu haksız ve hukuksuz saldırıları ve işgali sona erdirilmelidir.

3-Gazze'ye uyguladığı hukuksuz abluka derhal kaldırmalıdır.

4-Filistin halkına karşı savaş, soykırım ve insanlığa karşı suç işlemekte olan israilli yetkililer Uluslararası Ceza Mahkemesinde yargılanmalıdır.

5-Bu suçlar yeryüzünde işlenmiş en ciddi ve ağır suçlardan olup dünya barış ve güvenliğini tehdit etmesi nedeniyle BM güvenlik konseyi İsrail terör devlerine karşı yaptırım uygulamalıdır.

6-2010 yılında abluka altındaki Gazze'ye insani yardım taşıyan Mavi Marmara gemisindeki 10 Türk vatandaşının şehid olmasıyla sonuçlanan saldırısı nedeniyle israilli yetkililer hakkında ülkemizde başlatılmış olan ceza yargılamasına devam edilmelidir.

7-Dünya üzerinde sayısı bir buçuk milyarı aşan tüm Müslüman halkları üzerindeki ölü toprağını atmalı, Filistin meselesi hakkında kayıtsız şartsız tek vücut tek ses olmalıdır.

Hukukçular Derneği ve vicdan sahibi hukukçular olarak, siyonist terör rejiminin saldırılarını lanetlediklerini ifade eden Temiz, ulusal ve uluslararası kurum, kuruluş ve yargı mercilerine başvuruda bulunarak taleplerinin yerine getirilmesi için sürecin takipçisi olacaklarını dile getirdi. (İLKHA)

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

eczane

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Diyarbakir Nöbetçi Eczaneler

Diyarbakır/Yenişehir
Gülan Eczanesi
04122285313
DAĞKAPI MEYDANI BOWER HASTANESİ KARŞISI DAĞKAPI CİĞERCİ İBO BİTİŞİĞİ


Diyarbakır/Yenişehir
Güneydoğu Eczanesi
04122282890
LİSE CAD. VALİLİK ARKASI NÜFUS MÜD. YANI GAP APT ALTI NO:38/A


Diyarbakır/Bağlar
Özdeniz Eczanesi
04122337649
CEZAEVİ ALT KÖŞESİ VALİ ÜNAL ERKAN İ.Ö.O SOKAĞI 6 VE 7 NOLU SAĞLIK OCAĞI KARŞISI PERŞEMBE PAZARI CADDESİ


Diyarbakır/Bağlar
Yenı Yasam Eczanesi
04122353131
ÖZEL BAĞLAR HASTANESİ KARŞISI AYDIN KAYA APT. BAĞLAR DÖRTYOL P.T.T. KARŞISI


Diyarbakır/Bağlar
Merkez Eczanesi
04122904511
KADIN DOĞUM HASTANESİ ARKASI BAĞCILAR MAH. YENİHAL 2. CAD. JİYAN 3 SİTESİ ALTI NO:25/A BAĞLAR ROYAL MARKET YANI ESKİ AVEA CAD.


Diyarbakır/Kayapınar
İskan Mafrak Eczanesi
04122513221
GAZİLER KAPLAN CİTYPARK DÜĞÜN SALONU IŞIKLARINDAKİ JİBERİN SOKAĞINDA AKKOYUNLU İLKÖĞRETİM OKULU KARŞISI LEZGİN 4 EVLERİ ALTI


Diyarbakır/Kayapınar
Pilatin Eczanesi
04122570530
DİCLEKENT NASIR USTA KALDİRİM HİZASİNDA. DİCLEKENT GO PETROL İLE OPET PETROL (ESKİ LUKOİL PETROL) ORTASINDA YENİYOL SON DURAK


Diyarbakır/Kayapınar
Talaytepe Eczanesi
04125022519
OTOGAR İLE SANAYİ ARASI YOLDAN İÇERİ GİRİŞTE İKİNCİ KAVŞAKTA SAĞDA. OTOGAR ARKASI 50 METRELİK YOLDA KOMPLEXİA (TEZ-GEL KOM KARŞISINDA )


Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği