Telefon
WhatsApp
Siirt’te

Siirt Belediyesi, atık pilleri ve bitkisel atık yağlarını insan sağlığına ve çevreye zarar vermesini önlemek amacıyla topluyor.

Sadece bir pilin ayrışmasıyla 800 bin litre su ve 4 metre kare toprağın zarar görmesini engellediğine dikkat çekilen belediye açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

Naylon poşet çöp ve kirlilik oluşturmasının yanında, üretim sürecinde suyumuzu tüketen, göl ve nehirlerin akış rejimlerini bozan, depolama sürecinde ciddi maliyetler oluşturan, doğal yaşam ortamlarına verdiği zararla, nesli tehlike altındaki türlerin varlığını da tehlikeye sokan bir materyaldir. Naylon (plastik) poşet kullanımının çevre için ne kadar zararlı olduğu herkes tarafından biliniyor artık.

Bu proje kapsamında poşet tüketimini azaltmak ve halkı bilinçlendirmek, farkındalık yaratmak için "Bez Torba Taşı, Doğayı Koru'' sloganı ile atık pil ve bitkisel atık yağ getiren bütün vatandaşlara bez torba hediye edileceği kaydedildi.

Vali ve Belediye Başkan vekili Osman Hacıbektaşoğlu, Siirt halkının çevre dostu olduğunu ve  kampanyaya büyük destek vereceğini ifade etti. (İLKHA)

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

eczane

Reklam

Yazarlarımız

Bismil Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği