Telefon
WhatsApp
Siirt Umut Kervanı'ndan Kadir Gecesi yardımı

"Gelin Yoksul ve Muhtaçlara Umut Olalım" sloganıyla başlattığı gıda yardımı çalışmalarıyla fakir ve muhtaç ailelere hazırlanan yardım kolilerini dağıtmaya devam eden Siirt Umut Kervanı, kadir Gecesi’nde de yardım çalışmalarını sürdürdü.

Ramazan ayı öncesi yüzlerce aileye gıda yardımı dağıtan Siirt Umut Kervanı, on bir ayın sultanı Ramazan öncesi ve Ramazan ayı boyunca yetimler başta olmak üzere binlerce ihtiyaç sahibi aileye yardımda bulundu. Kadir Gecesi münasebetiyle Siirt, Baykan, Eruh ve Pervari ilçelerinde yardımında bulunan Siirt Umut Kervanı, hazırladığı gıda kolisi, kırmızı et ve 400 çift ayakkabıyı ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Umut Kervanı Siirt Şube Başkanı Ramazan Tokdemir, yetim ve muhtaçların yüzü gülsün diye bu mübarek geceyi tercih ettiklerini söyledi.

Yaptıkları yardım çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Tokdemir, Ramazan ayı boyunca hayırseverlerden gelen yardımlarla ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolisi, kırmızı et ve ayakkabıyı dağıttıklarını söyledi.

Tokdemir, "Siirt Umut Kervanı olarak Kadir Gecesinin hayır ve hasenatına erişmek için yetim, muhtaç ve mülteci kardeşlerimize gıda, kırmızı et ve ayakkabı dağıtımını gerçekleştirdik. Siirt, Baykan, Eruh ve Pervari ilçelerinde yüzlerce aileye gıda paketi, 400 çift ayakkabı ve maske dağıttık. Özellikle bu hayır işinde bize destek veren gönüllülerimiz ve hayırseverlerden Allah razı olsun. Mübarek kadir gecenizi tebrik eder bütün İslam alemine sağlık ve barış getirmesini rabbimizden niyaz ediyoruz." temennisinde bulundu. (İLKHA)

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Bismil Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği