Telefon
WhatsApp
​Siirt Üniversitesinde dereceye girenlere ödül verildi
300 X 250 Reklam Alanı

Rektörlük binası bahçesinde düzenlenen etkinliğe Siirt Üniversitesi Rektörü Nihat Şındak, Üniversite yönetimi ve dereceye giren öğrenci ve aileleri katıldı.

Törende bir konuşma yapan Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Şındak, mezun olan öğrencilerin Siirt Üniversitesi ailesinin birer ferdi olduklarını belirterek Üniversitenin bayrağını daha yükseklere çıkarmaları gerektiği konusunda tavsiyelerde bulundu.

Salgın nedeni ile dereceye giren öğrenciler için bir tören düzenleyebildiklerini ifade eden Şındak,  "Gönül isterdi ki öğrencilerimize her yıl yaptığımız gibi, güzel bir törenle veda edelim. Ama ne yazık ki elimizde olmayan nedenlerden dolayı bazı istediklerimizi gerçekleştiremiyoruz, salgın süreci bunu bize dayattı. Öğrencilerimize küçük çaplıda olsa bütün tedbirleri alarak küçük bir mezuniyet töreni gerçekleştirdik. İnşallah bu son buruk mezuniyet törenimiz olur, bundan sonra ki mezuniyetler daha geniş kapsamlı olur ve öğrencilerimizle birlikte oluruz." dedi.

Siirt üniversitesinden bu kadar bilgi ve birikimli ayrılacağımı düşünemiyordum

Suudi Arabistan’dan Siirt Üniversitesini okumaya gelen ve bölümünde derece giren Abruhamman Sefil, Siirt’te geldiğim zaman ön yargılarının olduğunu ancak bunun zamanla son bulduğunu söyledi.

Sefil, "Bu kadar bilgi ve birikimli bir şekilde ayrılacağımı düşünemiyordum. Dilini bilmediğim bir şehre, kültüre alışmak konusunda sıkıntı yaşayacağımı sanıyordum ama hiç böyle olmadı, tam aksine Siirt evim gibi oldu, öğrenciler ile öğretim görevlileri arasındaki ilişki de baba-oğul ilişkisi oldu." ifadelerini kullandı.

Hocalarımın verdiği destek ile kendi yazılım şirketimi kurdum

Hocalarının verdiği destek ile kendi yazılım şirketini kurduğunu ifade eden Sefil, "Daha mezun olmadan, Siirt’te bir yazılım şirketim oldu,  onu sürdürmeye çalışıyorum. Şimdi mezun olduk, 4 yıllık birlikteliğin sonuna geldik. Üzerimde emeği olan tüm hocalarıma, Sayın Rektörüme çok teşekkür ediyorum. Öğrenciler gönül rahatlığı ile Siirt Üniversitesini tercih edebilirler." şeklinde konuştu.

Kendi bölümümde ve üniversitedeki tüm bölümler arasında dereceye giren Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencisi Yunus Sizer, bu anlamda çok mutlu olduğunu söyledi.

Üniversitemiz salgın döneminde elini taşın altına koydu

Siirt Üniversitesinin çok kaliteli bir üniversite olduğunu dile getiren Sizer, "Türkiye’de çok büyük başarılar elde ettik BESYO bölümü olarak. Üniversitemiz salgın döneminde elini taşın altına koydu. Gerek online dersler olsun gerekse hocalarımızın bizimle birebir ilgilenmesi konusunda çok başarılı oldular. Ben bu konuda hocalarıma çok teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

eczane

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Diyarbakir Nöbetçi Eczaneler

Diyarbakır/Yenişehir
Gülan Eczanesi
04122285313
DAĞKAPI MEYDANI BOWER HASTANESİ KARŞISI DAĞKAPI CİĞERCİ İBO BİTİŞİĞİ


Diyarbakır/Yenişehir
Güneydoğu Eczanesi
04122282890
LİSE CAD. VALİLİK ARKASI NÜFUS MÜD. YANI GAP APT ALTI NO:38/A


Diyarbakır/Bağlar
Özdeniz Eczanesi
04122337649
CEZAEVİ ALT KÖŞESİ VALİ ÜNAL ERKAN İ.Ö.O SOKAĞI 6 VE 7 NOLU SAĞLIK OCAĞI KARŞISI PERŞEMBE PAZARI CADDESİ


Diyarbakır/Bağlar
Yenı Yasam Eczanesi
04122353131
ÖZEL BAĞLAR HASTANESİ KARŞISI AYDIN KAYA APT. BAĞLAR DÖRTYOL P.T.T. KARŞISI


Diyarbakır/Bağlar
Merkez Eczanesi
04122904511
KADIN DOĞUM HASTANESİ ARKASI BAĞCILAR MAH. YENİHAL 2. CAD. JİYAN 3 SİTESİ ALTI NO:25/A BAĞLAR ROYAL MARKET YANI ESKİ AVEA CAD.


Diyarbakır/Kayapınar
İskan Mafrak Eczanesi
04122513221
GAZİLER KAPLAN CİTYPARK DÜĞÜN SALONU IŞIKLARINDAKİ JİBERİN SOKAĞINDA AKKOYUNLU İLKÖĞRETİM OKULU KARŞISI LEZGİN 4 EVLERİ ALTI


Diyarbakır/Kayapınar
Pilatin Eczanesi
04122570530
DİCLEKENT NASIR USTA KALDİRİM HİZASİNDA. DİCLEKENT GO PETROL İLE OPET PETROL (ESKİ LUKOİL PETROL) ORTASINDA YENİYOL SON DURAK


Diyarbakır/Kayapınar
Talaytepe Eczanesi
04125022519
OTOGAR İLE SANAYİ ARASI YOLDAN İÇERİ GİRİŞTE İKİNCİ KAVŞAKTA SAĞDA. OTOGAR ARKASI 50 METRELİK YOLDA KOMPLEXİA (TEZ-GEL KOM KARŞISINDA )


Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği