Telefon
WhatsApp
Trafik Parkı'nda öğrenciler hem eğlendi hem öğrendi

Çocukların trafik eğitimini küçük yaşlarda kazanmalarını sağlamak ve trafikte kurallara uyan bilinçli nesiller yetiştirmek amacıyla hizmete açılan ve yoğun ilgi gören Çocuk Trafik Eğitim Parkı, Siirt'te minik öğrencileri ağırladı.

Siirt Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Eğitim Bürosu görevli memurlarının verdiği teorik eğitimden sonra çocuklar, edindikleri trafik bilgilerini akülü araçlarla pratik olarak uyguluyorlar.

Kadın Yaşam Merkezi girişinde 1,5 dönümlük alanda kurulan ve Siirt Valisi Osman Hacıbektaşoğlu'nun katılımıyla açılan park, sinyalizasyon sistemleri, hemzemin ve üst geçitleri, yakıt istasyonları ile mini bir şehir haline geldi.

Öğrencilere ilk olarak trafik polisi tarafından trafik kuralları öğretiliyor, ardından bu kurallar araçlarla uygulamalı gösteriliyor. 

2021-2022 Eğitim ve öğretim yılının yüz yüze başlamasıyla hizmete giren Siirt Trafik Eğitim Parkı'nın farklı bir anlam taşıdığına dikkat çeken Vali Hacıbektaşoğlu, şunları söyledi:

Aslında Siirt Trafik Eğitim Parkı geçen sene tamamlanmıştı ama yüz yüze eğitimin başlamasıyla bugün fiili olarak eğitimler başladı. Bu parkta ilkokul çağındaki çocuklarımıza temel trafik kuralları, trafik bilinci, araç içerisinde güvenlik kuralları öğretilecek. Hem eğlenecekler hem de öğrenecekler. Veli ve öğretmenleriyle beraber, yaşam kalitesini arttırmak için sosyal, kültürel, sportif çalışmalarımız belirli bir plan dâhilinde devam edecek. Parasal olarak çok büyük bir yatırım değil ama hizmet değeri olarak çok önemli bir yatırım. Burada çocuklarımızın gerçek manada eğitim almalarını sağlamak için trafik konusunda çok önemli bir boşluğu doldurmuş olduk.

Çocuklar da Trafik Eğitim Parkına gelmenin mutluluğu ve heyecanını yaşadıklarını burada hem trafik kurallarını öğrendikleri hem de eğlendiklerini ifade ettiler. (İLKHA)

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

eczane

Reklam

Yazarlarımız

Bismil Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği