Telefon
WhatsApp
Ücretsiz eğitim merkezi öğrencilerin hayallerini gerçekleştiriyor

Dün açıklanan YKS yerleştirme sonuçlarına göre Bağlar Belediyesi eğitim kursları 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında 120 öğrencinin katıldığı kurslar TYT'de yüzde 100 ve AYT'de yüzde 77 gibi yüksek başarı oranları sağladı.

Bağlar Belediyesi, eğitime verdiği destekler ve imkânı olmayan gençlere sağladığı fırsatlarla eğitimde fark oluşturmaya devam ediyor.

İki buçuk yıl önce modern bir eğitim merkezi oluşturarak içerisinde hem kütüphane hem de ders çalışma alanları ve üniversite adaylarına yönelik TYT-AYT kurslarının olduğu binada yüzlerde gence yönelik eğitim faaliyetleri gösteren belediyenin bu hizmetleri yeni başarılar getirdi.

30 öğrenci hukuk, tıp, hemşirelik ve öğretmenlik gibi bölümlere yerleşme hayalini gerçekleştirirken, birçok öğrenci Türkiye'nin sayılı üniversitelerinde okuma hakkı kazandı. Eğitim merkezi ve ücretsiz YKS kurslarının başarısı kentte örnek gösteriliyor.

2021-2022 eğitim ve öğretim yılında çalışmalarına yeni atılımlarla devam edecek olan Bağlar Belediyesi eğitim merkezi bünyesindeki ücretsiz TYT-AYT kursları için üniversite adayı 190 öğrenci başvurarak kayıt yaptırdı. Kurs çalışmaları, Milli Eğitim Başkanlığı'nın ilan ettiği yeni eğitim yılı takviminde eş zamanlı olarak başlayacak. Merkezde ön hazırlık ve seviye tespit sınavlarının yapıldığı kaydedildi.

Öğrencilerin başarısıyla gurur duyduklarını belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, "Her biri yarınlarda ülkemize değişik alanlarda hizmet edecek olan çocuklarımızın hayallerini gerçekleştirmelerine vesile olduğumuz için mutluyuz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ının her fırsatta vurguladığı üzere güçlü ve aydınlık Türkiye'yi gençler inşa edecek" şeklinde konuştu.

Bağlar Belediye Başkanı Beyoğlu, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın güçlü liderliğinde ülkemizin 2023, 2053 ve 2071 hedefleri var. Bu hedeflere bizi yarının Türkiye'sinde söz sahibi olacak bugünün iyi eğitim almış gençleri ulaştıracak. Bu azim ve kararlılıkla onlara her türlü imkânı sunmaya gayret gösteriyoruz. Göreve geldikten sonra ilk icraatlarımızdan biri bu modern eğitim merkezini oluşturmak oldu. Alanında uzman hocalarımızdan teknik imkanlar, kırtasiye ve eğitim setlerine kadar her türlü imkânı sağlıyoruz.

Maddi imkânları olmadığından dolayı özel kurslara gidemeyen gençlere ücretsiz imkanlar sağladıklarına söyleyen Beyoğlu, "Hamdolsun geçen yıl olduğu gibi bu yıl da oldukça yüksek ve sevindirici başarılar sağlandı. Hayallerine kavuşan gençlerimizi ve ailelerini tebrik ederek üniversite yaşamlarında muvaffakiyetler diliyorum. Büyük bir özveri ile görev yaparak bu yavrularımızın başarısında pay sahibi olan eğitimci kadromuza ve personelimize de ayrıca teşekkür ediyorum. Milletin kaynaklarını milletin çocuklarının aydınlık geleceği için değerlendirmeye ilk günkü heyecan ve kararlılıkla devam edeceğiz" ifadelerini kullandı. (İLKHA) 

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

eczane

Reklam

Yazarlarımız

Bismil Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği