Telefon
WhatsApp
Umut Kervanı Adana’da Ramazan ayı öncesi yüzlerce aileye yardım ulaştırdı
300 X 250 Reklam Alanı

Yaklaşan Ramazan ayı öncesinde kendilerine yardım başvurusunda bulunan 4 bin aileye ulaşmanın gayreti içerisinde olan Adana Umut Kervanı yetkilileri, İLKHA aracılığıyla hayırseverlere seslendi.

Ramazan ayı içerisinde Müslümanların fitre ve zekatlarına daha fazla önem verdiğini ifade eden Adana Umut Kervanı Başkan Yardımcısı Cevdet Dizlek, bir dirhem sadakanın bin belayı def ettiğine dair Peygamber Efendimiz Hazrerti Muahmmed Mustafa’nın (Sallahu Aleyhi ve Sellem) hadisinin olduğunu anımsattı.

Tarih boyunca çeşitli hastalıkların yaşandığını, veba tarzı hastalıklar yaşandığı dönemde İslam alimleri toplanıp daha fazla ibadet ve yardım etme kararı aldıklarını hatırlatan Dizlek, toplumların ibadet ve yardım faaliyetlerine yöneldiğinde musibetlerden kurtulduğunu söyledi.

Adana Umut Kervanı Başkan Yardımcısı Cevdet Dizlek

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 musibeti başta olmak üzere insanımızı çepeçevre kuşatan maddi ve manevi musibetlerden kurtulmanın yolunu muhtaçların duasını almaya bağlayan Dizlek, “Küresel boyutta bir salgınla karşı karşıyayız. Bu musibetten bizlerde kurtulmak istiyorsak, içimizde ki yardıma muhtaç kişilere ulaşmalıyız. Toplum olarak muhtaçların duasını almalıyız. Gerçekten muhtaç ve fakirlere yardım etmek çok önemlidir. İslam tarihinde de durum budur. Peygamber Efendimiz de muhtaçlara sürekli yardım etmiş, yetimlerin başını okşamıştır. Bizlerde Müslüman olarak bu görevimizi yerine getirmeliyiz.” diye konuştu.

Sadaka, infak, zekât vermenin Rabbimiz ile ticaret yapmak olduğunu aktaran Dizlek, “Allah ile ticaret yapan kaybetmez. Allah ile ticaret yapıp malımızın zekatını vermeliyiz ki kazanan biz olalım. Eğer ibadetimizden ve yardım faaliyetlerinden uzak durursak belalara merhabamız olacaktır. Kendi selametimiz için İslami ve insani faaliyetlere önem vermeliyiz.” dedi.

Basın mensuplarıyla sık sık bir araya geldiklerini ve İLKHA aracılığıyla hayırseverlere seslenmek istediğini belirten Dizlek, şöyle dedi:

“Bizlere müracaat eden 4 bin muhtaç aileye ulaşmak istiyoruz. Zengin ile fakir arasında köprü olmak istiyoruz. Sizlerin fitre, zekât ve sadakalarınıza fakirlere ulaştırma adına talibiz. Hayırseverlerimiz dilerlerse yardım faaliyetlerine kendileri de katılabilir. Milli ve manevi değerlerimizle yetişen talebelerimiz var. Medreselerde İslami ilimler tahsis eden alim ve alimelerin de ihtiyaçlarını da karşılıyoruz. Toplumun selameti adına ilim talebeleri için de yardım faaliyetlerimiz sürmektedir.” (İLKHA)

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

eczane

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Diyarbakir Nöbetçi Eczaneler

Diyarbakır/Yenişehir
A Plus Eczanesi
04125025532
YENİŞEHİR MAH. LİSE 4. SOK.( DİYARBAKIR BAROSU YANI ADLİYE KARŞI SOKAĞI) İPSAN 7 APT. ALTI NO:14/B1


Diyarbakır/Sur
Nehir Eczanesi
04122261701
ŞEHİTLİK CAD. ŞEHİRLİK DÖRTYOL ÖZGÜL SİTESİ ALTI A/BLOK


Diyarbakır/Bağlar
Pınar Eczanesi
04122341155
C.EVİ ALT KÖŞE VALİ ÜNAL ERKAN İ.Ö.O SOKAĞI 6-7 NOLU SAĞLIK OCAĞI YANI(PERŞEMBE PAZARI SOKAĞI)


Diyarbakır/Bağlar
Çuhadar Eczanesi
04122344948
HATBOYU CAD. ORYIL PETROL YANI BEKTAŞ 1 APT. NO:5


Diyarbakır/Bağlar
Arzu Eczanesi
04125027071 05525027371
Araç Muayene istasyonu(TUVTURK) karşısı yoldan devam edince ilk kavşakta sağda (Hamravat ve Gökkuşağı Villaları arası) Meramların önü Esma Ana konutları altı


Diyarbakır/Kayapınar
Selamet Eczanesi
04122380807
SEYRANTEPE ŞANLIURFA YOLI 1.KM HUZUREVLERİ MAH. 3. SOKAK 13/A GENESİS HOSPİTAL ARKASI ACİL KARŞISI


Diyarbakır/Kayapınar
Kayapınar Eczanesi
04122570919
DİCLEKENT MAH. AVA DÜĞÜN SALONUNUN ARKASINDAKİ BEDİÜZZAMAN CAMİ ARKASI 265. SOK. NO:16/A ÇEYSA 6 SİTESİ ALTI


Diyarbakır/Kayapınar
Gaziler Eczanesi
04122522123
GAZİLER ÇEŞME DURAĞI KARŞISI


Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği