Telefon
WhatsApp
Umut Kervanı Adana’da Ramazan ayı öncesi yüzlerce aileye yardım ulaştırdı
300 X 250 Reklam Alanı

Yaklaşan Ramazan ayı öncesinde kendilerine yardım başvurusunda bulunan 4 bin aileye ulaşmanın gayreti içerisinde olan Adana Umut Kervanı yetkilileri, İLKHA aracılığıyla hayırseverlere seslendi.

Ramazan ayı içerisinde Müslümanların fitre ve zekatlarına daha fazla önem verdiğini ifade eden Adana Umut Kervanı Başkan Yardımcısı Cevdet Dizlek, bir dirhem sadakanın bin belayı def ettiğine dair Peygamber Efendimiz Hazrerti Muahmmed Mustafa’nın (Sallahu Aleyhi ve Sellem) hadisinin olduğunu anımsattı.

Tarih boyunca çeşitli hastalıkların yaşandığını, veba tarzı hastalıklar yaşandığı dönemde İslam alimleri toplanıp daha fazla ibadet ve yardım etme kararı aldıklarını hatırlatan Dizlek, toplumların ibadet ve yardım faaliyetlerine yöneldiğinde musibetlerden kurtulduğunu söyledi.

Adana Umut Kervanı Başkan Yardımcısı Cevdet Dizlek

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 musibeti başta olmak üzere insanımızı çepeçevre kuşatan maddi ve manevi musibetlerden kurtulmanın yolunu muhtaçların duasını almaya bağlayan Dizlek, “Küresel boyutta bir salgınla karşı karşıyayız. Bu musibetten bizlerde kurtulmak istiyorsak, içimizde ki yardıma muhtaç kişilere ulaşmalıyız. Toplum olarak muhtaçların duasını almalıyız. Gerçekten muhtaç ve fakirlere yardım etmek çok önemlidir. İslam tarihinde de durum budur. Peygamber Efendimiz de muhtaçlara sürekli yardım etmiş, yetimlerin başını okşamıştır. Bizlerde Müslüman olarak bu görevimizi yerine getirmeliyiz.” diye konuştu.

Sadaka, infak, zekât vermenin Rabbimiz ile ticaret yapmak olduğunu aktaran Dizlek, “Allah ile ticaret yapan kaybetmez. Allah ile ticaret yapıp malımızın zekatını vermeliyiz ki kazanan biz olalım. Eğer ibadetimizden ve yardım faaliyetlerinden uzak durursak belalara merhabamız olacaktır. Kendi selametimiz için İslami ve insani faaliyetlere önem vermeliyiz.” dedi.

Basın mensuplarıyla sık sık bir araya geldiklerini ve İLKHA aracılığıyla hayırseverlere seslenmek istediğini belirten Dizlek, şöyle dedi:

“Bizlere müracaat eden 4 bin muhtaç aileye ulaşmak istiyoruz. Zengin ile fakir arasında köprü olmak istiyoruz. Sizlerin fitre, zekât ve sadakalarınıza fakirlere ulaştırma adına talibiz. Hayırseverlerimiz dilerlerse yardım faaliyetlerine kendileri de katılabilir. Milli ve manevi değerlerimizle yetişen talebelerimiz var. Medreselerde İslami ilimler tahsis eden alim ve alimelerin de ihtiyaçlarını da karşılıyoruz. Toplumun selameti adına ilim talebeleri için de yardım faaliyetlerimiz sürmektedir.” (İLKHA)

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

eczane

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Diyarbakir Nöbetçi Eczaneler

Diyarbakır/Yenişehir
Gülan Eczanesi
04122285313
DAĞKAPI MEYDANI BOWER HASTANESİ KARŞISI DAĞKAPI CİĞERCİ İBO BİTİŞİĞİ


Diyarbakır/Yenişehir
Güneydoğu Eczanesi
04122282890
LİSE CAD. VALİLİK ARKASI NÜFUS MÜD. YANI GAP APT ALTI NO:38/A


Diyarbakır/Bağlar
Özdeniz Eczanesi
04122337649
CEZAEVİ ALT KÖŞESİ VALİ ÜNAL ERKAN İ.Ö.O SOKAĞI 6 VE 7 NOLU SAĞLIK OCAĞI KARŞISI PERŞEMBE PAZARI CADDESİ


Diyarbakır/Bağlar
Yenı Yasam Eczanesi
04122353131
ÖZEL BAĞLAR HASTANESİ KARŞISI AYDIN KAYA APT. BAĞLAR DÖRTYOL P.T.T. KARŞISI


Diyarbakır/Bağlar
Merkez Eczanesi
04122904511
KADIN DOĞUM HASTANESİ ARKASI BAĞCILAR MAH. YENİHAL 2. CAD. JİYAN 3 SİTESİ ALTI NO:25/A BAĞLAR ROYAL MARKET YANI ESKİ AVEA CAD.


Diyarbakır/Kayapınar
İskan Mafrak Eczanesi
04122513221
GAZİLER KAPLAN CİTYPARK DÜĞÜN SALONU IŞIKLARINDAKİ JİBERİN SOKAĞINDA AKKOYUNLU İLKÖĞRETİM OKULU KARŞISI LEZGİN 4 EVLERİ ALTI


Diyarbakır/Kayapınar
Pilatin Eczanesi
04122570530
DİCLEKENT NASIR USTA KALDİRİM HİZASİNDA. DİCLEKENT GO PETROL İLE OPET PETROL (ESKİ LUKOİL PETROL) ORTASINDA YENİYOL SON DURAK


Diyarbakır/Kayapınar
Talaytepe Eczanesi
04125022519
OTOGAR İLE SANAYİ ARASI YOLDAN İÇERİ GİRİŞTE İKİNCİ KAVŞAKTA SAĞDA. OTOGAR ARKASI 50 METRELİK YOLDA KOMPLEXİA (TEZ-GEL KOM KARŞISINDA )


Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği