Telefon
WhatsApp
Umut Kervanı Kurban Bayramı öncesi ihtiyaç sahibi çocukları giyindirdi

İhtiyaç sahibi ailelere, yetimlere ve öğrencilere yardım eli uzatan Diyarbakır Umut Kervanı, Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla beraber birçok alanda çalışmalarına hız verdi.

Çocuk giyindirme programı kapsamında Diyarbakır şehir merkezinde bulunan bir AVM'ye getirilen çocuklar, aileleriyle beraber bayramlıklarını beğendi.

Diyarbakır Umut Kervanı yetkilileri tarafından organize edilen programda onlarca çocuk gönüllerince kıyafet ve ayakkabı aldı.

Düzenledikleri projeyle ilgili açıklamalarda bulunan Diyarbakır Umut Kervanı Başkan Yardımcısı Abdurrahim Karadeniz, her bayramda olduğu gibi yaklaşan Kurban Bayramı için de çocuklara kıyafet yardımında bulunarak mutluluklarına ortak olduklarını ifade etti.

Hayırseverlerin katkılarıyla ihtiyaç sahibi ailelere yardım ulaştırdıklarını söyleyen Karadeniz, "Hayırseverlerin bize verdikleri destekler ile ihtiyaç sahibi çocukları sevindirmeye devam ediyoruz. Bu çocukların aileleri sürekli gözettiğimiz ve yardım ulaştırdığımız, daha önce bizde kayıtlı ve tespitli ailelerdir." ifadelerini kullandı.

"Umut Kervanı olarak birçok alanda yardım faaliyetlerimiz devam edecek"

Bayram öncesi ihtiyaç sahibi ailelere daha fazla yardım ulaştırılması için hayırseverlere çağrıda bulunan Karadeniz, "Bize gelen para ile aileleri belli periyotlarda arayıp çağırıyoruz. Ayakkabı, gömlek, pantolon, tişört gibi giyindirmelerini yapıyoruz. Umut Kervanı olarak birçok alanda yardım faaliyetlerimiz devam edecektir. Hayırseverler; yaptığımız hayırlara ortak olsunlar, çocukların yüzlerini beraber güldürmeye devam edelim." şeklinde konuştu.

Yaptıkları yardım faaliyetlerinden dolayı Umut Kervanı'na teşekkür eden ihtiyaç sahibi ailelerden Gülistan Süzen "Diyarbakır Umut Kervanı bize gıda yardımında da bulunuyor. Çocukların kalbine umut oldukları gibi tenceremize, mutfağımıza da umut oldular. Çocukları bu bayramda da çok mutlu ettiler. Kendileri bana 6 aydır çeşitli yardımlarda bulunuyorlar. Allah onlardan razı olsun iyi ki varlar." dedi. (İLKHA)

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Bismil Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği