Telefon
WhatsApp
Umut Kervanı 'Kurbanınız Umut Olsun' temasıyla kurban çalışmalarına başladı
300 X 250 Reklam Alanı

İhtiyaç sahiplerine yönelik yardım faaliyetlerinde bulunan Diyarbakır Umut Kervanı, geçmiş yıllarda olduğu gibi bu sene de kurban eti çalışmalarını sürdürmek üzere bağış kabulüne başladı.

Bu yıl yapılacak kurban eti çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Diyarbakır Umut Kervanı Başkanı Şahin Elelçi, geçtiğimiz yıl 7 bin 500 aileye ulaştırdıkları kurban eti yardımını bu sene 20 bin aileye ulaştırmayı hedeflediklerini söyledi.

Umut Kervanı olarak 2021 kurban faaliyetinin startını verdiklerini belirten Elelçi, "Her yıl olduğu gibi aynı tecrübe ve birikimlerimizle bu sene de kurban faaliyetimizi gerçekleştirmiş olacağız. Dolayısıyla tüm hazırlıklarımızı tamamlama aşamasındayız. Bununla birlikte tüm üye ve gönüllülerimizle beraber yaklaşmakta olan bu mübarek Kurban Bayramı'nda da yine muhtaç, çaresiz, mazlum ve geçen yıl olduğu gibi pandemi mağdurlarına inşallah bağışçı ve hayırseverlerimizle birlikte bu mutluluğu yaşatacağız." dedi.

"Yardım bekleyen 10 binin üzerinde muhtaç ve mağdur aile var"

Bilindiği üzere geçen yıl olduğu gibi bu sene de pandemi sürecinin devam ettiğini hatırlatan Elelçi, "Dolayısıyla bizlerde inşallah gerekli tedbir değdiğimiz hijyen kurallarına uyarak inşallah nezih bir ortamda bu faaliyetlerimizi gerçekleştireceğiz. Bu sebeple Umut Kervanı olarak bizlere başvuru yapmış ve kayıtlı olan 10 binin üzerinde muhtaç ve mağdur aile bulunmaktadır." ifadelerini kullandı.

Bu mağduriyetlerin her daim yenilenmesi dolayısıyla hayırseverlerden beklentilerinin olduğuna vurgu yapan Elelçi, "Başta Diyarbakır olmak üzere tüm bağışçı ve hayırseverlere kesecekleri kurbanlıklarla alakalı olarak yollarını gözleyen ve beklemekte olan bu çaresiz, mağdur ve muhtaçlara elbette el uzatacaklardır. Hayırsever ve bağışçıların kurban vekaletlerini vermeleri halinde inşallah Umut Kervanı'n da kayıtlı olan bu ailelere ulaştıracağız." şeklinde konuştu.

"Hedefimiz 20 bin aileye ulaşmak"

Bu yıl 'Kurbanınız Umut Olsun' temasıyla yola çıktıklarının altını çizen Elelçi, umut ve bekleyişlere cevap vermek adına söz konusu faaliyetleri gerçekleştireceklerini belirtti.

Kurban etini ulaştırmayı hedefledikleri aile sayısına da değinen Elelçi, şunları söyledi:

"Geçtiğimiz yıl toplamda 7 bin 500 aileye kurban eti dağıttık. Bu yıl ise hedefimiz 10 binleri aşıp 20 bine ulaşmaktır. Diyarbakır'ın büyük bir şehir olmasıyla beraber pandemi sürecinde olumsuz etkilenen çok oldu. Bunları göz önüne aldığımızda kesilecek kurban etleri, bayram sevinciyle beraber ailelerimize ulaştıracağız." (İLKHA)

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

eczane

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Diyarbakir Nöbetçi Eczaneler

Diyarbakır/Yenişehir
Gülan Eczanesi
04122285313
DAĞKAPI MEYDANI BOWER HASTANESİ KARŞISI DAĞKAPI CİĞERCİ İBO BİTİŞİĞİ


Diyarbakır/Yenişehir
Güneydoğu Eczanesi
04122282890
LİSE CAD. VALİLİK ARKASI NÜFUS MÜD. YANI GAP APT ALTI NO:38/A


Diyarbakır/Bağlar
Özdeniz Eczanesi
04122337649
CEZAEVİ ALT KÖŞESİ VALİ ÜNAL ERKAN İ.Ö.O SOKAĞI 6 VE 7 NOLU SAĞLIK OCAĞI KARŞISI PERŞEMBE PAZARI CADDESİ


Diyarbakır/Bağlar
Yenı Yasam Eczanesi
04122353131
ÖZEL BAĞLAR HASTANESİ KARŞISI AYDIN KAYA APT. BAĞLAR DÖRTYOL P.T.T. KARŞISI


Diyarbakır/Bağlar
Merkez Eczanesi
04122904511
KADIN DOĞUM HASTANESİ ARKASI BAĞCILAR MAH. YENİHAL 2. CAD. JİYAN 3 SİTESİ ALTI NO:25/A BAĞLAR ROYAL MARKET YANI ESKİ AVEA CAD.


Diyarbakır/Kayapınar
İskan Mafrak Eczanesi
04122513221
GAZİLER KAPLAN CİTYPARK DÜĞÜN SALONU IŞIKLARINDAKİ JİBERİN SOKAĞINDA AKKOYUNLU İLKÖĞRETİM OKULU KARŞISI LEZGİN 4 EVLERİ ALTI


Diyarbakır/Kayapınar
Pilatin Eczanesi
04122570530
DİCLEKENT NASIR USTA KALDİRİM HİZASİNDA. DİCLEKENT GO PETROL İLE OPET PETROL (ESKİ LUKOİL PETROL) ORTASINDA YENİYOL SON DURAK


Diyarbakır/Kayapınar
Talaytepe Eczanesi
04125022519
OTOGAR İLE SANAYİ ARASI YOLDAN İÇERİ GİRİŞTE İKİNCİ KAVŞAKTA SAĞDA. OTOGAR ARKASI 50 METRELİK YOLDA KOMPLEXİA (TEZ-GEL KOM KARŞISINDA )


Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği