Telefon
WhatsApp
Umut Kervanı Siirt'te Ramazan ayı öncesi yüzlerce aileye yardım ulaştırdı
300 X 250 Reklam Alanı

Yaklaşan Ramazan ayı öncesinde kendilerine yardım başvurusunda bulunan binlerce fakir ve yardıma muhtaç aileye ulaşmanın gayreti içerisinde olan Siirt Umut Kervanı Vakfı, İLKHA aracılığıyla hayırseverlere seslendi.

Ramazan ayı öncesi insani yardım duygularını artırmak, infak vermeyi yaygınlaştırmak amacıyla yüzlerce üye ve gönüllüsüyle ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşan ve her ay düzenli olarak yardımları fakir ve muhtaç ailelere ulaştırmaya devam ettiklerini ifade eden Siirt Umut Kervanı Başkanı Ramazan Tokdemir şunları söyledi:

Siirt Umut Kervanı olarak Ramazan öncesi hayırseverlerin bizlere bağışladığı erzak, kırmızı et ve bağışları, yetim, fakir ve muhacir kardeşlerimize ulaştırmaya başladık. Özellikle Siirtli hayırsever bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz. Gerçekten çok hayırlı bir işe vesile oluyorlar. Şu anda elimizde kayıtlı binlerce yardıma muhtaç insan var ve bize ulaşan yardım ile fakir sayısında çok fark var. Şu anda yardıma muhtaç birçok insana yardım yapamadık.

Siirt Umut Kervanı Başkanı Ramazan Tokdemir

"Hayırseverler iftar yemeği yerine bu süreçte gıda kolisi hazırlayıp fakirlere ulaştırabilir"

Salgın nedeniyle Ramazan ayında iftar sofralarının kurcalamayacağına dikkat çeken Tokdemir, bunun yerine hayırseverlerin gıda kolisi hazırlayıp fakir ve muhtaçlara ulaştırabileceklerini söyledi.

Tokdemir, "Önümüzdeki salı günü inşallah Ramazan ayını idrak edeceğiz ve bu ay içerisinde yapılan amellerin Allah katında çok büyük bir değeri var. Hayırların katlanarak karşılığının verildiği bir ayı yaşayacağız. Bu nedenle hayırseverlere şu çağrıda bulunmak istiyorum; salgın sürecini yaşıyoruz, birçok insan işsiz kalmış durumda ve bize başvuruda bulunan insanların sayısı da 2 kat artmış durumdadır. Elimizdeki imkân kısıtlı olduğu için hepsine yetişemiyoruz. Biliyorsunuz salgın nedeniyle iftar sofraları da kurulamayacak." diye konuştu.

"Her gün farklı acı bir manzarayla karşılaşıyoruz"

Tespit ettikleri fakir ve muhtaçlara yardım ulaştırırken mahallede karşılaştıkları bir Suriyeli ailenin içler acısı bir haline şahit olduklarını belirten Ramazan Tokdemir, Suriyeli aile için de özel yardım çağrısında bulundu.

Tokdemir, "Suriyeli ailenin evine baktığımızda yerde ne bir halı ne de mutfağında bir yiyecek vardı. Komşularının verdiği eski bir buzdolabının içinde bir tas yoğurt ve küflenmiş bir ekmek vardı. 180 TL de borçlandıkları elektrik faturası bulunuyordu. Birkaç gün sonra Ramazan geliyor. Ramazan ayına girmeden önce hayırseverlerden talebimiz bu aileye destek çıkmak. Çünkü onların tek beklentisi biz ensar kardeşleridir." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

eczane

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Diyarbakir Nöbetçi Eczaneler

Diyarbakır/Yenişehir
A Plus Eczanesi
04125025532
YENİŞEHİR MAH. LİSE 4. SOK.( DİYARBAKIR BAROSU YANI ADLİYE KARŞI SOKAĞI) İPSAN 7 APT. ALTI NO:14/B1


Diyarbakır/Sur
Nehir Eczanesi
04122261701
ŞEHİTLİK CAD. ŞEHİRLİK DÖRTYOL ÖZGÜL SİTESİ ALTI A/BLOK


Diyarbakır/Bağlar
Pınar Eczanesi
04122341155
C.EVİ ALT KÖŞE VALİ ÜNAL ERKAN İ.Ö.O SOKAĞI 6-7 NOLU SAĞLIK OCAĞI YANI(PERŞEMBE PAZARI SOKAĞI)


Diyarbakır/Bağlar
Çuhadar Eczanesi
04122344948
HATBOYU CAD. ORYIL PETROL YANI BEKTAŞ 1 APT. NO:5


Diyarbakır/Bağlar
Arzu Eczanesi
04125027071 05525027371
Araç Muayene istasyonu(TUVTURK) karşısı yoldan devam edince ilk kavşakta sağda (Hamravat ve Gökkuşağı Villaları arası) Meramların önü Esma Ana konutları altı


Diyarbakır/Kayapınar
Selamet Eczanesi
04122380807
SEYRANTEPE ŞANLIURFA YOLI 1.KM HUZUREVLERİ MAH. 3. SOKAK 13/A GENESİS HOSPİTAL ARKASI ACİL KARŞISI


Diyarbakır/Kayapınar
Kayapınar Eczanesi
04122570919
DİCLEKENT MAH. AVA DÜĞÜN SALONUNUN ARKASINDAKİ BEDİÜZZAMAN CAMİ ARKASI 265. SOK. NO:16/A ÇEYSA 6 SİTESİ ALTI


Diyarbakır/Kayapınar
Gaziler Eczanesi
04122522123
GAZİLER ÇEŞME DURAĞI KARŞISI


Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği