Telefon
WhatsApp
Uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyon: 6 gözaltı

Van Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Erciş Cumhuriyet Başsavcılığının soruşturması kapsamında Van ili Erciş ilçesinde Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti suçunu işledikleri tespit edilen "torbacı" diye tabir edilen sokak satıcılarına yönelik 5 Mart tarihinde çalışma başlatıldığı belirtildi.

Yürütülen soruşturma kapsamında ara yakalamalarda toplam 150 gram metamfetamin, 2 gram toz esrar ve 4 adet uyuşturucu içme aparatının ele geçirildiği, toplam 24 şüpheli hakkında "Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak" suçundan adli işlem yapıldığı ifade edildi.

Açıklamada, "Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve örgüt faaliyeti kapsamında uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti suçundan Van İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ve Erciş İlçe Jandarma Komutanlığı KOM, JASAT ve İstihbarat ekiplerince uyuşturucu madde köpek unsurlarıyla birlikte 2 Haziran 2021 günü saat 07.00'den itibaren Erciş ilçesinde 6, Ağrı/Patnos ilçesinde 1 olmak üzere toplam 7 şüpheli şahsa yönelik 7 adreste (5 Jandarma, 2 Polis bölgesi) yapılan eş zamanlı operasyonda arama ve gözaltı faaliyeti icra edilmiştir." denildi.

Yapılan aramalarda; 300 gram toz esrar, 523 kök kenevir bitkisi, 1 adet uyuşturucu hap, 29 adet uyuşturucu içme aparatı, 1 adet ruhsatsız tabanca, 60 adet tabanca fişeği, 1 adet kurusıkı tabanca, 15 adet kurusıkı tabanca fişeği, 3 adet ruhsatsız av tüfeği, 12 adet kartuş, 1 adet muşta ve 7 adet cep telefonunun ele geçirildiği, E.M, İ.A, T.T, F.K, E.K. ve E.Ö. isimli 6 şüpheli şahsın yakalanarak gözaltına alındığı, 1 şüphelinin yakalanması için de çalışmalara devam edildiği bildirildi. (İLKHA)

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Bismil Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği